Paris’te Moda ve Sanatla Buluşma

Fransa’ya iş ya da tatil amaçlı bir ziyaret etmeyi planlıyorsanız, Paris uçak bileti almadan önce gezip görebileceğiniz yerleri bilmek önerilir. Bu sadece şehri daha yakından tanımak için gerekli değildir. İş için gitseniz bile gezilecek birkaç yere göz atmak zamanınızı daha iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olabilir.

Eyfel kulesi bunlardan en çok bilinendir. Burası 1889 yılında Paris’te inşa edilen Eyfel Kulesi, sadece Fransa’nın değil tüm dünyanın tanıdığı ve sembolleştirdiği önemli bir yapıdır. Bu mimari harika kendine özgü tasarımı ile diğer yapılar arasından hemen öne çıkar ve 31 Mart 1889’da halka açılmıştır.

Kule’nin inşasını yöneten Gustave Eiffel, Fransız bayrağını kulenin zirvesine çıkarmak için 1,710 basamağı yürüyerek tırmanmıştır. Günümüzde Eyfel Kulesi, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Bu ikonik yapı sadece bir inşaat harikası değil, aynı zamanda Paris’in ve Fransa’nın simgesidir. Paris tarihi eserleri içerisinde bunun dışında farklı yerler de bulunmaktadır.

Paris’te Tarih ve Kültürün İzinde

Paris tarihi ve kültürü ile bilinen bir şehirdir. Paris gezilecek yerler Eyfel kulesi dışarısında da bu kapsamda yerler vardır. Notre Dame Katedrali onlardan bir tanesidir.

Notre Dame de Paris veya Notre Dame Katedrali, Paris’in en popüler turistik mekanlarından biri olarak ziyaretçilere büyüleyici bir deneyim sunmaktadır. Katedral göz alıcı vitrayları, muhteşem kuleleri, gül pencereleri, çan kulesi ve karakteristik çirkin yaratıkları ile ünlüdür. Ayrıca Paris’in nefes kesen panoramik manzarasını görmek isteyenler için kuleler de ziyaret edilebilir. Bu nedenle Notre Dame Katedrali dünya genelinden birçok ziyaretçiyi ağırlayarak Paris’in simgesi haline gelmiştir.

Ayrıca Paris müzeleri de unutulmaması gereken adresler arasındadır. Dünya çapında ün kazanmış olan Louvre Müzesi, eşsiz ve zengin koleksiyonları, tarihi öneme sahip eserleri ve sanat eserleri ile dünyanın en büyük müzesi olarak bilinmektedir. 72.35 metrekarelik geniş bir alana yayılan bu müzede, 300.000’den fazla önemli eser sergilenmektedir. Bu muazzam koleksiyonun içinde, ünlü Mona Lisa tablosu ve Venüs de Milo gibi değerli eserler de yer almaktadır. Louvre Müzesi, sanat ve kültür meraklıları için unutulmaz bir deneyim sunmaktadır.

Paris’te Romantik Bir Tatil

Şehre romantik bir tatil için gelmişseniz, Paris’te gezilecek yerler arasında pek çok yer vardır. Moulin Rouge Kabaresi onlardan bir tanesidir.

Moulin Rouge, Fransız kabare kültürünün önemli bir temsilcisidir. 1889 yılında Paris’in ünlü eğlence mekanlarından Olympia’nın sahibi olan Charles Zidler ve Joseph Oller tarafından kurulan bu mekan, Montmartre bölgesindeki tanıdık kırmızı yel değirmeni ile simgelenmiştir. Moulin Rouge, özellikle Can Can dansıyla tanınmış ve Fransa’nın gece hayatının merkezi haline gelmiştir.

Bunun yanı sıra Paris uçak bileti aldıktan sonra Şanzelize Caddesi de unutulmamalıdır. Paris’in en ünlü caddelerinden biri olan Şanzelize Caddesi, geleneksel lüks mağazalardan, otellerden, restoranlardan, kafelerden, tiyatrolardan, bankalardan ve ofislerden oluşan üst bölümü ile Arc de Triomphe’a doğru uzanır.

Paris’te Lezzetli Bir Mola

Her ülkenin kendine has lezzetleri vardır. Fransa’ya gelmişseniz Paris lezzetleri üzerine de fikir sahibi olmanız önerilmektedir. Bu kapsamda özelikle,

  • Soğan Çorbası
  • Kiş
  • Kaz Ciğeri
  • Et Tartar
  • Burgonya Usulü Et
  • Çeşitli Soslu Biftekler

Gibi Fransız lezzetlerine göz atabilirsiniz. Ancak bunların her birinin farklı tarihler olduğunu unutmamanız önerilir. Bu bakımdan hemen tatmadan önce ne olduklarına ve nasıl hazırlandıklarına bakılmalı, size uygun olmadıkları anlaşılmalıdır.

Paris’te Aşkın Başkentini Keşfedin

Fransa’ya bir yolculuk planlıyorsanız, başkent Paris ilk görmeni gereken yerlerden bir tanesidir. Çünkü Paris uçak bileti satın aldıktan sonra gezip görmeniz tavsiye edilen pek çok yer bulunmaktadır. Böylece Fransız kültürü ve ülke tarihi çok daha iyi bir şekilde anlaşılabilir.

Özellikle sevdiğiniz kişiler ile gelmişseniz, onlarla romantik dakikalar yaşayabilmek için bilmek isteyeceğiniz birbirinden güzel pek çok yer bulunmaktadır.

Türk Hava Yolları Ayrıcalıkları ile Paris Uçak Bileti Ayrıcalıkları

Fransa’ya ister gezi isterseniz turizm amaçlı bir gezi planlayın, Paris uçak bileti için Türk Hava Yollarını tercih ederek avantajlı bir şekilde uçma avantajı yakalayabilirsiniz. Miles & Smiles avantajıyla uçarken mil biriktirebilir, böylece gelecekte de kullanma olanağı elde edebilirsiniz.

YolveMacera

Sibel Çağlar

Merhaba. Matematik öğretmeni olarak sürdürdüğüm hayatıma ilerleyen süreçte doğa sporlarını ve içerik üreticiliğini eklemeyi tercih ettim. Bilim, tarih ve coğrafya ilgi alanlarımın başında geliyor. Severek üretiyorum ve ürettiklerimi yayınlıyorum. Yolculuğumda bana eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu