BİZ KİMİZ?

Gezgin her şeyden önce, bir dünya vatandaşıdır. Tüm dünya insanlarına, uygarlıklarına ve kültürlerine, hiçbir ayrım yapmadan, ön yargısız yaklaşır.

İnsanlara ırk, din, dil, cinsiyet ve milliyet kalıplarının dışında, “insan” olarak bakmaya çalışır. Kendi kültüründen olmayan insanların geleneklerini, kültürlerini, yaşamlarını anlamaya çalışır.

Yalnızca insanın değil, doğadaki tüm türlerin yaşama hakkına saygı gösterir, haksız rekabetin karşısında olur.

Gezmenin, kişinin hoşgörüsünü, yaratıcı yanını ve duyarlılığını artıran bir okul olduğunu ve bu okulun yaşı olmadığını; paylaşmanın da gezmek gibi bir tutku olduğunu hiç aklından çıkarmaz. Seyahatin en önemli aşamalarından birinin de hazırlık aşaması olduğunu bilir.

Seyahatten önce, gideceği yer hakkında bilgiler toplar. İyi bir yürüyüşçüdür, bir bölgeyi anlamanın ve yaşamanın en iyi yolunun yürümekle olabileceğini bilir.

Zaman kavramına takılmaz, orada olmanın ve o anda olmanın tadını çıkarır. Duyarlıdır, sorumluluk sahibidir, saygılıdır, cesur ama uyumludur, hayatta kalmayı bilir.

“Babanız hayatta iken, olabildiği kadar çok arkadaş edinin. Atınız hayatta iken, olabildiği kadar çok yer gezin” Biz de bu Moğol Özdeyişinin peşinden gidip yaklaşık yirmi yıldır dere tepe düz gidiyoruz:)

Şimdi bu tecrübeyi sizinkilerle birleştirmek, yeni maceralara, mecralara, dostluklara ve paylaşımlara merhaba demek istiyoruz..

***

Başa dön tuşu