Yılbaşında Olimpos Keyfi (4 Gece 5 Gün)

2020 yılına kalabalıktan uzak, doğa ve spor ile içiçe Olimpos’ta girerim diyoruz. Deniz, güneş, tarih ve doğa ile iç içe dopdolu 5 gün bizleri bekliyor.

***

27 Aralık Cuma akşam aracımızla İstanbul’dan yola çıkıp Cumartesi öğleden önce Olimpos’ta olacağız. Bizim önerimiz yılbaşını da kapsayacak dolu dolu 4 günü Olimpos’ta geçirmek ve 5. gün kahvaltı sonrası yola çıkıp, Phaselis Antik Kenti ziyaret edip, akşam saatlerinde İstanbul’da olmak.

İstanbul’dan araç kaldırabilecek yeterlilikte katılım olmazsa, etkinliği Olimpos buluşmalı yapacağız. Yani her halükarda gideceğiz:)

Daha az sayıda gün için etkinliğe dahil olmak isterseniz fiyat ve organizasyon için bizimle iletişim kurunuz.

olimpos
Yanartaş

Neler mi yapacağız bu 5 gün boyunca…

Olimpos antik kenti gezip, Çıralı ve Olimpos’un ılık sularında yüzeceğiz. Antik Likya yollarında yürüyüşler yapacağız (Olimpos – Adrasan Geçişi, Ulupınar-Yanartaş Geçişi). Yanartaş’ta tanrıların hiç sönmeyen ateşinin başında sıcak şarap içeceğiz.

Kaya tırmanışı ve kaya inişlerini merak eden ama bir türlü fırsatı olmayan arkadaşlar için tırmanış ekipmanlarımız yanımızda hazır olacak. Olimpos’a gidip kayalara dokunmadan gelmeyeceğimiz kesin:)

Planladığımız aktivitelerin hepsine veya dilediklerinize katılabilir, ya da Olimpos’un tadını tamamen kendi zevkinize göre çıkarabilirsiniz. Yani tercih tamamen sizin:)

Kitaplarınızı mutlaka yanınıza alın, konaklayacağımız mekanın bahçesindeki çardaklarda sıcacık battaniyenin altına sokulup okumak isteyebilirsiniz.

Yılbaşı akşamı konaklayacağımız mekanda yanan ateşin başında yeni bir yıla merhaba diyebiliriz, kesmezse Kadir’in Ağaç Evlerine, Öküz Bar’a uğrayabilir ya da orada birlikte değerlendiririz:)

İstanbul’a dönmek üzere yola çıkacağımız Çarşamba günü (1 Ocak 2019), Phaselis Antik kentine uğramayı planlıyoruz. Hem etkileyici antik kenti gezmek ve hem de yüzmek için şansımızı biraz daha zorlamak için.

Yani hemen her gün, Olimpos, Çıralı, Adrasan ve Phaselis sahillerinde doyasıya yüzmek ve hem de isteyenler için yürüme ve tırmanma aktiviteleri içeren oldukça keyifli bir etkinlik:)

Bahçesi portakal ağaçları ile dolu konaklayacağımız mekanda, her akşam kamp ateşi ve keyifli müzikler olacak…

KATILIM ÜCRETİ

14 kişi ve üzerindeki katılımlarda Olimpos buluşmalı, yani ulaşım içermeyen fiyat 1090 TL
İstanbul’dan araç kaldırmamız durumunda fiyat 1480 TL

Daha az sayıda katılım olursa fiyat %10 civarında artış gösterebilir.

DAHİL OLANLAR

Tüm ulaşımlar (İstanbul – Olimpos – İstanbul, Olimpos – Adrasan, Olimpos – Yanartaş – Olimpos, Olimpos – Phaselis)

4 gece konaklama (2 kişilik klimalı, banyolu keyifli bungalovlarda 1 kişi fiyatı)

4 açık büfe kahvaltı ve 4 açık büfe akşam yemeği

Seyahat Sigortası

Kaya tırmanışı / inişi deneyecekler için tırmanış ayakkabıları hariç tüm teknik malzemeler

Tüm Rehberlikler

Not: İstanbul’dan araç kaldıramadığımız durumda bölgede kullanacağımız ara ulaşım maliyetlerini paylaşacağız. Kişi başı 30-40 TL. Yine Phaselis gezisi, aracımız olursa geçerli.

DAHİL OLMAYANLAR

Öğlen yemekleri ( Doğada olacağımız için atıştırmalık biçiminde)
Müze, ören yeri girişleri (Müzekart işinize yarayacaktır)
Phaselis Antik Kent giriş ücreti
Odalarda tek kişi kalmak isterseniz fark günlük 70 TL

Daha az sayıda gün katılım durumunuz olursa, ya da başka şehirlerden kendi imkanlarınızla gelip aramıza katılmayı düşünmeniz halinde bizden fiyat vs. bilgisi alabilirsiniz.

İLETİŞİM:
E-mail: yolvemacera@gmail.com
Telefon / WhatsApp : 0530 223 11 95

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Etkinliğimizi sosyal medya üzerinden incelemek için: https://www.facebook.com/events/733758880481892/permalink/733768613814252/

  ACENTA VE REHBERLER
  Etkinliklerimiz A5910 Extway Turizm Seyahat Acentası tarafından yapılmaktadır. Bu faaliyette 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na göre Türkiye’nin tarihi, doğası, kültürü ve turizmi ile ilgili rehberlik faaliyeti niteliğinde bilgi verilmemektedir.

  D2 Belgeli araçlar ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Lideri belgesi olan, ilk yardım sertifikalı, oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlikler üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  KATILIM KOŞULLARI
  Katılım esnasında etkinlik bedelinin üçte biri kapora talep edilecektir. Etkinliğin 15 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

  Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı, iletişim için telefon numaranızı ve araca bineceğiniz durağı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

  ÖNEMLİ NOTLAR

  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere MUTLAKA etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

  Keyfili etkinlikler dileriz

  Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentası Belge No: 5910

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu