Yılbaşında Olimpos (4 Gün 3 Gece)

Yanartaş

Öncelikle etkinliği kısaca özetlemeye çalışalım.

28 Aralık Cuma akşam aracımızla İstanbul’dan yola çıkıp Cumartesi Olimpos’ta olacağız. Bizim önerimiz yılbaşını da kapsayacak dolu dolu 4 günü Olimpos’ta geçirmek.

Ancak, eğer katılımcı arkadaşların Cuma yerine Cumartesi yola çıkalım ve 3 gün 2 gece süren bir etkinlik olsun talepleri gelirse bunu da değerlendirebiliriz. Fiyat bu durumda aşağıda verdiğimiz rakamdan 100 TL daha düşük olacaktır.

Etkinliğin kesinleşmesi ve konaklama yeri ve araç organizasyonları için 21 Aralık Cuma akşam saatlerine kadar kesin katılım durumlarınızı bize iletmelisiniz.

Şimdi detaylar:)

Tahtalı Dağı’nın eteklerinde, Antik Likya Medeniyeti’nin en önemli şehirlerinden biri Olimpos; tarihi, içinde barındırdığı doğal güzellikleri, kaya tırmanışı için elverişli duvarları, kanyonu, hiç sönmeyen ateşe sahip Yanartaş’ı ile macera severlerin oyun alanlarından biri günümüzde.

Biz de yeni yıla çok sevdiğimiz Olimpos’ta girelim istedik.

Deniz, güneş, tarih ve doğa ile içiçe dopdolu 4 gün bizleri bekliyor.

Dakika dakika program yazmayacağız, çünkü sıralamayı biraz da oradaki hava koşulları ve tabii hep birlikte bizim keyfimiz belirleyecek:) ama ana hatları kısaca belirtelim sizler için.

28 Aralık Cuma akşam, İstanbul’dan kendi aracımız ile yola çıkacağız ve 29 Aralık Cumartesi sabahından itibaren Olimpos’tayız.

Neler mi yapacağız bu 4 gün boyunca…

Olimpos antik kenti gezip, Çıralı ve Olimpos’un ılık sularında yüzeceğiz. Antik Likya yollarında yürüyüşler yapacağız (Olimpos – Adrasan Geçişi). Yürümek istemeyenler Olimpos’un büyülü atmosferinin tadını çıkarmaya devam edebilir.

Kaya tırmanışını merak eden ama bir türlü fırsatı olmayan arkadaşlar için tırmanış ekipmanlarımız yanımızda hazır olacak. Olimpos’a gidip kayalara dokunmadan gelmeyeceğimiz kesin:)

Uygun bir gece Yanartaş’a gidip tanrıların hiç sönmeyen ateşinin başında sıcak şarap içeceğiz.

Kitaplarınızı mutlaka yanınıza alın, konaklayacağımız mekanın bahçesindeki çardaklarda sıcacık battaniyenin altına sokulup okumak isteyebilirsiniz.

Yılbaşı akşamı konaklayacağımız mekanda yanan ateşin başında yeni bir yıla merhaba diyebiliriz, kesmezse Kadir’in Ağaç Evlerine, Öküz Bar’a uğrayabiliriz ya da orada birlikte değerlendiririz:)

İstanbul’a dönmek üzere yola çıkacağımız Salı günü (1 Ocak 2019), Phaselis Antik kentine uğramayı planlıyoruz. Hem etkileyici antik kenti gezmek ve hem de yüzmek için şansımızı biraz daha zorlamak için.

Yani hemen her gün, Olimpos, Çıralı, Adrasan ve Phaselis sahillerinde doyasıya yüzmek ve hem de isteyenler için yürüme ve tırmanma aktiviteleri içeren oldukça keyifli bir etkinlik:)

Bahçesi portakal ağaçları ile dolu konaklayacağımız mekanda, her akşam kamp ateşi ve keyifli müzikler olacak…

KATILIM ÜCRETİ

14 kişi ve üzerindeki katılımlarda 790 TL
Daha az sayıda katılım olursa fiyat %10 civarında artış gösterebilir.

DAHİL OLANLAR

Tüm ulaşımlar (İstanbul – Olimpos – İstanbul, Olimpos – Adrasan, Olimpos – Yanartaş – Olimpos, Olimpos – Phaselis)
3 gece konaklama (2 kişilik klimalı, banyolu keyifli bungalovlarda 1 kişi fiyatı)
4 açık büfe kahvaltı ve 3 açık büfe akşam yemeği
Seyahat Sigortası
Acenta giderleri
Kaya tırmanışı / inişi deneyecekler için tüm teknik malzemeler
Tüm Rehberlikler

DAHİL OLMAYANLAR

Öğlen yemekleri ( Doğada olacağımız için atıştırmalık biçiminde)
Müze, ören yeri girişleri (Müzekart işinize yarayacaktır)
Phaselis Antik Kent giriş ücreti

Daha az sayıda gün katılım durumunuz olursa, ya da başka şehirlerden kendi imkanlarınızla gelip aramıza katılmayı düşünmeniz halinde bizden fiyat vs. bilgisi alabilirsiniz.

İLETİŞİM:

Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaralarınızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin üçte biri kapora talep edilecektir. Etkinliğin 15 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Liderliği belgesi olan, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Paylaşmak Güzeldir

Bunlara da Göz Atın

Acelle Yaylası – Karagöl Yaylası Geçişi / 26 Mayıs Pazar

Büyük kentlerin, gürültü, kalabalık ve keşmekeşinden uzaklaşmak için serin ve tertemiz havası ile yaylalar bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir