Yenice Ormanları Çadır Kampı 29 – 30 Eylül 2018

Sonbahar’da daha yağmurlar başlamadan, en güzel kamp yapılacak yerlerden Yenice’ye gidiyoruz.

Kısa doğa yürüyüşleri yapmak, kamp şeklinde gece keyfi yapmak isterseniz buyurun bu etkinliğimize 🙂

PROGRAMIMIZ

Kayıt esnasında belirttiğiniz noktalardan sizleri aldıktan sonra, molalarla birlikte yaklaşık 5,30 saatlik bir yolculukla Karabük – Yenice bölgesine ulaşmış olacağız. Şeker Kanyonunun’da kısa bir mola verip, Yenice Kent Ormanlarında dolaştıktan sonra kampımızı çam ağaçlarıyla çevrili yaklaşık 1500 metre rakıma sahip olan Eğriova göletinin hemen yanı başında kuracağız.

Çadırlarımızı kurup kısa bir dinlenmeden sonra isteyenlerle Eğriova’dan Keltepe zirveye kadar doğa yürüyüşü yapıp akşam ateş için odunları toplayarak kamp alanımıza geri döneceğiz. Akşam gelsin el birliği ile hazırlanan bir sofra, sıcak şarap ve ateş başı muhabbet keyfi 🙂

Pazar sabahı kamp alanımızda kahvaltımızı yaptıktan sonra öğleden sonra 15:00 civarına kadar yörede yürüyüşlerimize devam edip, dönüş yoluna geçeceğiz. Planımız gece en geç 21:00 gibi İstanbul’da olmak.

Uzun süreli yürümek istemeyenlerin de keyifli vakit geçirebilecekleri bir etkinlik, çünkü bölgenin kendisi zaten hele ki gideceğimiz dönemde tam bir cennet olacak.

Küçük bir bilgi notu: Gölet etrafında herhangi bir tesis mevcut değil ancak su temin edilebilecek gölü besleyen güzel bir dere var elbette :).

Ayrıca yolu stabilize olsa da göletin yanına kadar araç ile ulaşmak mümkün.

Mangal ve kahvaltı için evden bir şeyler getirebileceğiniz gibi, ortak alışveriş yapıp bölüşmeyi de düşünebiliriz. Alışveriş için yol üzerinde uygun bir mekanda mola verilecektir.

ETKİNLİK ÜCRETİ:

24 kişi ve üzerinde katılımcı olması durumunda 240 TL

24 kişinin altında kalırsak 270 TL dir.

FİYATA DAHİL OLANLAR:

Tüm ulaşımlar
Acenta Giderleri
Rehberlikler
Seyahat Sigortası
Katılım/Talep sırasına göre kamp malzemesi (elimizde olan malzemeler)

KATILIM KOŞULLARI

* Kesin katılım için telefon numaranızı, durak bilginizi ve kapora ödeme bilgilerinizi yolvemacera@gmail.com mail adresine yollamanız gerekmektedir.

* Bu etkinlik için ödemeniz gereken kapora 100 Tldir. İban bilgileri katılım talebinizin devamında size iletilecektir.

* Fazla kalabalık etkinlikler yapmaktan hoşlanmadığımız için ek araç açılmayacaktır.

* Grubun ve etkinliğin güvenliği açısından dışarıdan kendi araçları ile gelmek isteyen arkadaşlarımızı kabul edememekteyiz.

Kısaca bilgiler burada eğer sizde bu macerada bir eşlik etmek ve ülkeyi etraflıca tanımak isterseniz bize bilgi@yolvemacera.com veya yolvemacera@gmail.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM TELEFONUMUZ: 0530 223 11 95

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  ARAÇ DURAKLARI VE KALKIŞ SAATLERİ (lütfen 5 dk önce durakta olunuz):

  İncirli E5 Otobüs Durağı 06:45
  Mecidiyeköy Teknosa : 07:05
  Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın: 07:25
  Göztepe Köprüsü: 07:35

  E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız, dilediğiniz duraktan araca dahil olabilirsiniz.

  ACENTA VE REHBERLER

  Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentaları işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ve kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

  Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
  Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

  Keyifli etkinlikler dileriz:)

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu