Uncategorized

Uludağ – Sarıalan Kar Yürüyüşü (27 Ocak Pazar)

Bu kez rotamız Uludağ. Aracımızla Uludağ oteller bölgesine yakın bir yer olan Sarıalan’a ulaşacağız ve harika bir orman içi parkurda 4-5 saat sürecek bir kar yürüyüşü yapacağız.

1635 m’de yer alan Sarıalan bölgesi oldukça keyifli bir mesire alanı ve aynı zamanda Bursa’dan teleferikle ulaşılan bir istasyon. Yürüyüşe katılmak istemeyenler bölgedeki dağ evlerinden birinde sıcacık sobanın başında kitap okuyabilir ve bölgede kısa yürüyüşler yapabilirler:)

Yürüyüş sonrası bir kısım mangal ve sıcak şarap için hazırlık yaparken, diğer kısım da dağda bizden bir hatıra olarak bırakacağımız iglo yapımı için çalışmaya başlayacak.

Kahvaltı evden getirdiğimiz malzemelerle Eskihisar – Topçular feribotunda.

FİYAT

110 TL (25 ve daha üzeri katılımlarda)
130 TL (25 altında kalan katılımlarda, minimum 14 katılımcı)

Fiyata Dahil Olanlar:

D2 Belgeli Ulaşım + Tüm Rehberlikler + Acenta Giderleri + Uludağ Milli Park giriş ücreti + Zorunlu Alan Rehberi ücreti + Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Katılmak isteyenlerle mangal ve sıcak şarap keyfi için ortak alışveriş.

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ

06:30 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
06:40: Mecidiyeköy Simitsarayı önü, otobüs durakları
06:55 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
07:00 Göztepe Köprüsü
07:10 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edeceğiz ve feribotla Yalova (Topçular) tarafına geçeceğiz.

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

KATILIM KOŞULLARI

  • Katılım esnasında etkinlik bedelinin yarısı (60 TL) kapora talep edilecektir. Etkinliğin 2 gün öncesinden itibaren ( Perşembe akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.
  • Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR

  • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
  • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
  • Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
  • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Kar yürüyüşü içeren etkinliklerimizde mümkünse en az 0.5lt’lik bir sıcak su termosunuz olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş (kuru incir, kuru üzüm vs.) alabilirsiniz.
  • Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × five =

Başa dön tuşu