Uludağ Sarıalan Doğa Yürüyüşü veya Küçük Zirve Tırmanışı – 19 Mart Pazar

Bu kez rotamız kış bitmeden Uludağ. Belki de artık sezonun son karını uğurlayacağız.

Bir grup 1810 m’de yer alan oteller bölgesinden 2486 m yüksekliğindeki Uludağ Küçük Zirve’ye 4-5 saat sürecek bir kar yürüyüşü yaparken, diğer bir grup yine oteller bölgesinden 1635 m’de yer alan Sarıalan bölgesine harika bir orman içi parkurdan kar yürüyüşüyle 3-4 saat sürecek bir iniş yapacaklar. Sarıalan bölgesi oldukça keyifli bir mesire alanı ve aynı zamanda Bursa’dan teleferikle ulaşılan bir istasyon. Yürüyüşlere katılmak istemeyenler aracımızla oteller bölgesine gelip bütün gün kayak yaparak ya da bölgede kısa yürüyüşler yapıp şömine başında kitap okuyarak da geçirebilirler:)

Zirve ekibi tırmanış sonrası araçla Sarıalan’a inip yürüyüş ekibiyle buluşacak ve dönüş yoluna geçeceğiz. Dönüşte Uluçınar altında bir çay molası verebiliriz.

FİYAT

Zirve tırmanışı yapmayı planlayanlar için 110 TL
Doğa yürüyüşü kısmına katılacak olanlar için 90 TL

Ulaşım + Tüm Rehberlikler + Acenta giderleri + Uludağ Milli Park giriş ücreti + Zorunlu Alan rehberleri 2 kişi (biri zirve, diğeri doğa yürüyüşü ekibi için)

Katılım ve sorularınız için:

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ
  19 Mart Pazar
  06:30 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
  06:40: Mecidiyeköy Simitsarayı önü, otobüs durakları
  06:55 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
  07:00 Göztepe Köprüsü
  07:10 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edeceğiz ve feribotla Yalova (Topçular) tarafına geçeceğiz.

  Yol üstünde size uygun bir duraktan dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

  Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

  Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

  Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  KATILIM KOŞULLARI
  Katılım esnasında (50 TL) kapora talep edilecektir. Etkinliğin 2 gün öncesinden itibaren ( Perşembe akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  ÖNEMLİ NOTLAR
  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

  Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
  Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

  Bu etkinlik için yürüyüşe katılacak olanlarda tozluk ve baton(2 adet), su geçirmez eldiven, bere, yedek çorap şart.

  Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Kar yürüyüşü içeren etkinliklerimizde mümkünse en az 0.5lt’lik bir sıcak su termosunuz olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş (kuru incir, kuru üzüm vs.) alabilirsiniz.

  Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  İlgili Makaleler

  Başa dön tuşu