Uludağ Göller Bölgesi Kampı ve Zirve Yürüyüşü / 15-16 Ağustos 2020

Kalabalığa maruz kalmadan en rahat hareket edebileceğimiz yerler (şimdilik) dağlar:)

Biz de bu nedenle Uludağ’da kamp yapalım diye düşündük. Ancak oteller bölgesinde değil, Uludağ zirvesinin eteklerinde mavi boncuk gibi dizilmiş göller bölgesinde. Hem yüzme, hem kamp ve fotoğraf, hem de keyifli bir yürüyüşün ardından ulaşacağımız Uludağ zirveden manzaranın tadını çıkarmak isteyenler için harika bir etkinlik.

Uludağ Göller Bölgesi Kampı

15 Ağustos Cumartesi sabah erkenden yola çıkıp kamp yerine ulaşacağız. Kamp yerimize kadar minibüsümüz ile gitmemiz mümkün olacak bu nedenle malzeme taşımamız gerekmeyecek.

Kamp için yeterli malzemeniz yoksa lütfen bizimle iletişime geçiniz. Katılım sırasına göre bizdeki malzemelerle size destek olmaya çalışacağız.

Zirve altındaki buzul gölünün etrafına çadırlarımızı kurduktan sonra etrafta keyif yürüyüşleri yapacağız. Yüzmek isteyenler hazırlıklı olsunlar:)
Akşam saatlerinde ise kamp ateşimiz olmazsa olmazlarımız arasında…

Ertesi sabah göl kenarında keyifli bir kahvaltının ardından Uludağ Zirve yürüyüşüne başlayacağız. Fazla zorlamayan bir rotadan zirveye çıkacağımız için bu yürüyüş herhangi bir kronik sağlık sıkıntısı yaşamayan herkese uygun, risk içermemekte.

Gidiş dönüş toplamda yaklaşık 5 saat sürecek bir aktivite olacak.
Ayrıca yürüyüş yerine kamp yerinde keyif yapmak da isteyebilirsiniz. Karar sizin:)

Zirveden bölgenin panoraması nefesimizi kesecek. Zirve dönüşü buz gibi (tamam tamam sadece biraz soğuk diyelim:)) bir suda yüzmeye ne dersiniz? 🙂

Uludağ Göller Bölgesi Kampı

16 Ağustos Pazar günü, 22:00 civarında İstanbul’a dönmeyi planlıyoruz. Dönüşte Uludağ’ın eteklerindeki şirin köylerden taze meyve ve sebze alışverişi için mola vereceğiz.

Etkinliğimizi 19 Kişilik minibüsümüz ile maksimum 12 katılımcı ile gerçekleştireceğiz.

Etkinlik Fiyatı:

Rehberler hariç 10 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 390 TL
Daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Fiyata Neler Dahil?
D2 belgeli lüks turizm araçlarıyla ulaşım
Eskihisar-Topçular-Eskihisar feribot ücretleri
Rehberlik
Seyahat sigortası

Dahil Olmayanlar
Yeme – İçme giderleri

Ortak alışveriş yapıp akşam mangal keyfi yapabiliriz, ya da herkes kendi isteğine göre yiyecek işini halledebilir.
Alışveriş için yolda mola vereceğiz. Kampta çeşme var.

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ

07:00 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
07:15: Mecidiyeköy Simit Sarayı önü, otobüs durakları
07:30 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
07:35 Göztepe Köprüsü
07:45 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edip feribotla Yalova tarafına geçeceğiz.

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Aşağıdaki formu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçeceğiz.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  KATILIM KOŞULLARI

  Etkinliğimize facebook üzerinden katılımlar yeterli değildir. Katılım esnasında etkinlik bedelinin en az üçte biri (130 TL) talep edilecektir. Etkinliğin 2 gün öncesinden itibaren ( Perşembe akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  ÖNEMLİ NOTLAR
  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

  Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
  Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

  Keyifli etkinlikler dileriz:)

  Başa dön tuşu