Ulubey Kanyonu, Domaniç Ormanları Doğa Yürüyüşleri, Termal Keyfi 24 – 25 Şubat 2018

Dolu dolu bir hafta sonu planı daha yaptık. 2 gün boyunca oldukça etkileyici iki coğrafyada doğa yürüyüşleri yapacağız ve 4 yıldızlı bir termal otelde termal havuzun, saunanın, hamamın keyfini çıkaracağız. İsteyenler masaj da yaptırabilirler:)

23 Şubat Cuma gece yola çıkıp 24 Şubat Cumartesi sabah saatlerinde Uşak iline bağlı Ulubey ilçesinde olacağız. Kahvaltı ve alışveriş molasından sonra, 75 km uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun ve Grand Kanyon’dan sonra dünyanın en uzun 2. kanyonu olarak kabul edilen Ulubey Kanyonu içinde yürüyüş yapmak üzere başlangıç noktasına ulaşacağız. Oldukça etkileyici bir manzara noktasından kanyonu fotoğraflayıp yürüyüşümüze başlayacağız.

Yaklaşık 15 km, kolay orta zorlukta, sürprizlere açık bir parkurda 4-5 saat sürecek bir yürüyüş bizleri bekliyor. 

Yürüyüş parkuru boyunca peri bacalarına benzer oluşumlar, ilk Hristiyan toplulukların yaşadıkları mağara evler, değirmen kalıntıları, bölgenin nefes kesen tektonik oluşumları ve elbette kanyon boyunca akıp giden Banaz Çayı bizlere eşlik edecek.

Yürüyüşümüz 2500 yıl önceye tarihlenen su kemerine ya da yaygın adıyla Clandras Köprüsü‘ne kadar sürecek. Sonrasında kanyondan çıkıp çay ve hafif bir şeyler atıştırma molası verdikten sonra Kütahya yakınlarındaki 4 yıldızlı termal otelimize ulaşmak üzere yola koyulacağız (1.5 – 2 saat). Fiyata dahil açık büfe akşam yemeğimiz otelde.
Otelin termal kapalı havuz, sauna, hamam, spor salonu gibi tüm imkanlarından ücretsiz olarak faydalanabileceğiz.

Ertesi gün (Pazar) harika bir açık büfe kahvaltı ve termal keyfi için saat 11:00’e kadar serbest zaman, dilediğiniz gibi planlarsınız. Sonrasında aracımıza atlayıp yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonunda Domaniç Ormanları bölgesine ulaşacağız. Yine eşsiz bir coğrafya. Burada yaklaşık 3 saat sürecek bir orman içi kolay-orta zorlukta doğa yürüyüşü yaptıktan sonra dönüş yolculuğuna başlayacak ve bir aksilik olmazsa Pazar saat 21:00 civarında İstanbul’da olacağız.

Eğer uzun süreli yürüyüşler yapmak istemezseniz, rehberlerimizden biri sizlere daha kısa keyif yürüyüşleri yapmanız için eşlik edecek. Yani bu etkinlik herkese göre:)

İstanbul dışındaki yerlerden katılmak isterseniz lütfen bizimle iletişim kurun.

Etkinlik Ücreti
340 TL (25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa)
380 TL (25 kişi altında katılımcı olursa, minimum 14 katılımcı)

Fiyata Dahil Olanlar
*D2 Belgeli Lüks Turizm Araçlarıyla ulaşım
*1. gün Ulubey Kanyonu ve 2. gün Domaniç Ormanları doğa yürüyüşleri için rehberlikler
*Kütahya Yoncalı termal bölgesinde Cumartesi akşam 4 yıldızlı otelde konaklama + açık büfe kahvaltı + açık büfe akşam yemeği (2 kişilik odalarda kişi başı). Tek konaklama durumunda ek ücret talep edilecektir.
*Kapsamlı Seyahat Sigortası
*A Sınıfı Seyahat Acentası Giderleri

Fiyata Dahil Olmayanlar
*Cumartesi akşam yemeği hariç öğünler
*Pazar kahvaltı hariç öğünler
*Tek kişi konaklama durumunda +70 TL (uygun yer varsa)
*Otelde masaj isterseniz ekstra:)

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ
23 Şubat 2018 Cuma
23:30 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
23:45: Mecidiyeköy Simitsarayı önü, otobüs durakları
23:55 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
00:00 Göztepe Köprüsü
00:10 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edip Gebze’den TEM’e bağlanacağız.

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz planladığımız aktiviteleri yapma şansımız artacaktır:)

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım formunu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon yürüyüş esnasında önermiyoruz. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

Yürüyüş esnasında min. 2 lt su bulundurmalısınız. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş (kuru incir, kuru üzüm vs.) alabilirsiniz.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyfili etkinlikler dileriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu