Ulubey Kanyonu, Domaniç Ormanları Doğa Yürüyüşleri – 26 / 27 Ocak 2019

Dolu dolu bir hafta sonu planı daha yaptık. 2 gün boyunca oldukça etkileyici iki coğrafyada doğa yürüyüşleri yapacağız ve 4 yıldızlı bir termal otelde yorgunluk atacağız.

25 Ocak 2019 Cuma gece yola çıkıp 26 Ocak Cumartesi sabah saatlerinde Uşak iline bağlı Ulubey ilçesinde olacağız. Kahvaltı ve alışveriş molasından sonra, 75 km uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun ve Grand Kanyon’dan sonra dünyanın en uzun 2. kanyonu olarak kabul edilen Ulubey Kanyonu içinde yürüyüş yapmak üzere başlangıç noktasına ulaşacağız. Oldukça etkileyici bir manzara noktasından kanyonu fotoğraflayıp yürüyüşümüze başlayacağız.

Yaklaşık 15 km, kolay orta zorlukta, sürprizlere açık bir parkurda 4-5 saat sürecek bir yürüyüş bizleri bekliyor.

Yürüyüş parkuru boyunca peri bacalarına benzer oluşumlar, ilk Hristiyan toplulukların yaşadıkları mağara evler, değirmen kalıntıları, bölgenin nefes kesen tektonik oluşumları ve elbette kanyon boyunca akıp giden Banaz Çayı bizlere eşlik edecek.

Yürüyüşümüz 2500 yıl önceye tarihlenen su kemerine ya da yaygın adıyla Clandras Köprüsü’ne kadar sürecek. Sonrasında kanyondan çıkıp çay ve hafif bir şeyler atıştırma molası verdikten sonra Kütahya yakınlarındaki 4 yıldızlı termal otelimize ulaşmak üzere yola koyulayacağız (1.5 – 2 saat). Fiyata dahil açık büfe akşam yemeğimiz otelde. Otelin termal kapalı havuz, sauna, hamam, spor salonu gibi tüm imkanlarından ücretsiz olarak faydalanabileceğiz.

Ertesi gün (Pazar) harika bir açık büfe kahvaltı ve termal keyfi için saat 11:00’e kadar serbest zaman, dilediğiniz gibi planlarsınız. Sonrasında aracımıza atlayıp yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonunda Domaniç Ormanları bölgesine ulaşacağız. Yine eşsiz bir coğrafya. Burada yaklaşık 3 saat sürecek bir orman içi kolay-orta zorlukta doğa yürüyüşü yaptıktan sonra dönüş yolculuğuna başlayacak ve bir aksilik olmazsa Pazar saat 21:00 civarında İstanbul’da olacağız.

Eğer uzun süreli yürüyüşler yapmak istemezseniz, rehberlerimizden biri sizlere daha kısa keyif yürüyüşleri yapmanız için eşlik edecek. Yani bu etkinlik herkese göre:)

İstanbul dışındaki yerlerden katılmak isterseniz lütfen bizimle iletişim kurun.

ETKİNLİK ÜCRETİ

390 TL (25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa)
430 TL (25 kişi altında katılımcı olursa, minimum 14 katılımcı)

DAHİL OLANLAR

D2 Belgeli Lüks Turizm Araçlarıyla ulaşım
1. gün Ulubey Kanyonu ve 2. gün Domaniç Ormanları doğa yürüyüşleri için rehberlikler
Kütahya Yoncalı termal bölgesinde Cumartesi akşam 4 yıldızlı otelde konaklama + açık büfe kahvaltı + açık büfe akşam yemeği
(2 kişilik odalarda)
Kapsamlı Seyahat Sigortası
A Sınıfı Seyahat Acentası Giderleri

DAHİL OLMAYANLAR

Cumartesi akşam yemeği hariç öğünler
Pazar kahvaltı hariç öğünler
Tek kişi konaklama durumunda +80 TL (uygun yer varsa)
Otelde masaj isterseniz ekstra:)

Etkinlik bedelinin kapora haricinde kalan kısmını kredi kartı ile de (kdv eklenerek) ödeme şansınız mevcut.

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

İLETİŞİM TELEFONUMUZ: 0530 223 11 95

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ 

  23:30 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
  23:45: Mecidiyeköy Simitsarayı önü, otobüs durakları
  23:55 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
  00:00 Göztepe Köprüsü
  00:10 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edip Gebze’den TEM’e bağlanacağız.

  Yol üstünde size uygun bir duraktan dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz planladığımız aktiviteleri yapma şansımız artacaktır:)

  Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  ÖNEMLİ NOTLAR
  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

  Keyifli etkinlikler dileriz

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu