Uçmakdere Doğa Yürüyüşü ve Deniz Keyfi – 10 Haziran Cumartesi

Hristiyanlık için bir dönem hac merkezlerinden ve önemli manastırların olduğu Ganos Dağları ve bu dağların ortasında gizli bir çanakta kurulmuş şarap diyarı Uçmakdere Köyü.

1924 yılındaki mübadele ile köydeki Rum ahali Yunanistan’a göç etmiş, yerlerine Selanik’in Gevgeli-Karasinan ve Mayadağ kazalarından gelen Türkler yerleştirilmiştir.

Tam karşıda Marmara adası, koca çınarların altına gizlenmiş bir çay bahçesi, gün batımı, eğer hala kalmışsa dalından kara dut, bolca kiraz ve harika deniz:)

Ertesi gün işe gitme stresi yaşamamak, deniz ve bölgenin tadını daha fazla çıkarmak için bu etkinliği Cumartesi olarak planladık. 4-5 saat sürecek kolay ve orta zorlukta doğa yürüyüşünün ardından kendimizi denize atacağız, yürümek istemeyenler günün tamamını köyde fotoğraf çekerek, kısa keşif yürüyüşleri yaparak ve deniz kenarında geçirebilirler.

Kahvaltı evden getirdiğimiz malzemelerle köy kahvesinde. Akşam için ortak alışveriş yapıp deniz kenarında mangal keyfi yapabiliriz isteğe göre, buna birlikte karar veririz.

FİYAT
25 kişi ve üzerinde katılım olursa 90 TL
Ulaşım + Rehberlik + Acenta giderleri ve tabii doğada sıcak çay keyfi

18 yaş altı, 2 kişilik %50 indirimli öğrenci kontenjanımız elbette bu etkinlik için de geçerlidir. Daha fazla bu yaş grubunda olacak katılımlarda bu indirim oranı bölüştürülecektir.

DURAK BİLGİLERİ:

07:00 Bostancı
07:10 Göztepe Köprüsü
07:20 Kadıköy Evlendirme Karafırın önü
07:40 Mecidiyeköy Aslı Börek ışıklar
07:55 E5 Ömür durağı
08:00 Yeni Bosna
08:20 Beylikdüzü

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahil olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı

yolvemacera@gmail.combilgi@yolvemacera.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım ve sorularınız için lütfen formu doldurunuz.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

KATILIM KOŞULLARI
Etkinliğimize facebook üzerinden katılımlar yeterli değildir. Katılım esnasında etkinlik bedelinin en az yarısı (50 TL) talep edilecektir. Etkinliğin 2 gün öncesinden itibaren ( Perşembe akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

  • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
  • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
  • Jean pantolon giymeyin.
  • Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
  • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Kar yürüyüşü içeren etkinliklerimizde mümkünse en az 0.5lt’lik bir sıcak su termosunuz olmalı.
  • Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş alabilirsiniz.
  • Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

 

Paylaşmak İsterseniz...

Bunlara da Göz Atın

Aladağ – Seben Gölü Doğa Yürüyüşü 28 Ocak Pazar

Bünyesinde onlarca güzelliği barındıran Bolu İlimizde, fazla bilinmeyen birkaç doğa harikası yer biliyoruz. Bolu Aladağ …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir