Uncategorized

Uçmakdere Gece Yürüyüşü ve Yüzme Keyfi (30 Ağustos)

Hristiyanlık için bir dönem hac merkezlerinden ve önemli manastırların olduğu Ganos Dağları ve bu dağların ortasında gizli bir çanakta kurulmuş şarap, kiraz, dut, ıhlamur diyarı Uçmakdere Köyü.

1924 yılındaki mübadele ile köydeki Rum ahali Yunanistan’a göç etmiş, yerlerine Selanik’in Gevgeli-Karasinan ve Mayadağ kazalarından gelen Türkler yerleştirilmiştir.

Uçmakdere

Tam karşıda birkaç yıl önce yüzerek geçmeyi hayal ettiğim Marmara adası, koca çınarların altına gizlenmiş bir çay bahçesi, gün batımı, eğer hala kalmışsa dalından meyveler ve harika deniz:)

Bu kez bölgenin tadını daha fazla çıkarmak için Cumartesi akşamdan yola çıkacağız. Ganos Dağları sırtlarından, tamamen açık görüşümüzde olacak Samanyolu altında, 4-5 saat sürecek, kolay orta zorlukta harika bir gece yürüyüşü ile köye ulaşacağız.

Yürüyüş esnasında hava açık olursa gökyüzü okuması yapacağız, bildiğimiz takım yıldızlarını sizlere de göstereceğiz:) Sizler de bildiklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz:)

Köyde ve köyün sahil kısmında vereceğimiz fotoğraf molasından sonra aracımızla yamaç paraşütü inme alanına geçecek ve uzun bir yüzme molasının ardından İstanbul’a döneceğiz.

Etkinlik Fiyatı:

Rehberler hariç 14 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 155 TL
Daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Etkinliklerimizi 30 kişilik araçlarla akraba katılımları olursa maksimum 20 katılımcı, 19 kişilik araçlarla akraba katılımları olursa maksimum 14 katılımcı ile yapmaktayız.

Dahil olanlar:

Dahil olanlar:
Ulaşım
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Ganos Dağları giriş ücreti

Kendi aracınızla katılmak isterseniz, fiyat ve organizasyon için bizimle iletişim kurunuz. Katılım esnasında kapora talep edilecektir (80 TL)

İLETİŞİM

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, TC numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Aşağıdaki formu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçeceğiz.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Araç Hareket Bilgileri 29 Ağustos Cumartesi

  • 21:00 Bostancı Köprüsü
  • 21:05 Göztepe Köprüsü
  • 21:15 Kadıköy Evlendirme Karafırın önü
  • 21:30 Mecidiyeköy Trump Tower önü
  • 21:40 E5 Ömür durağı
  • 21:45 Yenibosna Otobüs Durakları
  • 22:05 Beylikdüzü (E5 boyunca dilediğiniz duraktan aracımıza dahil olabilirsiniz)

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. D2 Belgeli, korona koşullarına uygun hijyen edilmiş, lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ve kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Bu etkinliğe ilişkin başka detaylar, katılımcılar netleşince WhatsApp üzerinden ayrıca iletilecektir.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentası Belge No: 5910

Başa dön tuşu