De Bangkok à Paris en tuk-tuk! from Facteurs du Mékong 2 on Vimeo.

Tuk-tuk üzerinde Bangkok’tan Paris’e

Mekong Çocukları derneği (Enfants du Mékong) Fransa’da kurulmuş, Tayland’daki çocukların okumaları için bağış toplayan bir dernek. İsmini Taylan’dan geçerek Çin denizi’ne dökülen Mekong Irmağı’ndan almış.

Derneğin okuttuğu çocuklar her sene Fransa’daki bağışçılarına mektup yolluyorlar. Videoda izleyeceğiniz gençler de Tuk-tuk ile bu mektupları sahiplerine ulaştırmak amacıyla Mekong Postacıları (les Facteurs du Mekong) oluşumunu kurmuşlar. Ayrıca her bir çocuğun mektubunun anlattığı hikayeden ilham alarak farklı animasyonlar hazırlamayı düşünüyorlar.

Tuk-tuk nedir?
Tuk-tuk Güneydoğu Asya ülkelerinde çok sık kullanılan üç tekerlekli bir ulaşım aracı.
Mekong Postacıları yolculuklarını bu küçük triportör üzerinde gerçekleştirerek, geçtikleri ülkelerdeki yerel halkların ilgisini çekmeyi ve Mekong Çocukları Derneği hakkında farkındalık yaratmayı hedefliyorlar.
http://facteursdumekong2.com
http://www.enfantsdumekong.com/en

6 dakikalık video’da; Bangkok’tan başlayıp Himalayaları, Gobi Çölü’nü, İpek Yolu’nu ve İstanbul Boğazı’nı geçerek Paris’e uzanan, tuk-tuk üzerinde geçen 6 aylık yolculuk anlatılıyor. İzlemenizi öneririz.

Mehmet Esendal

YolveMacera

Bunlara da Göz Atın

Mutlu Olmak Mümkün mü?

Hayatımız boyunca mutluluk peşinde koşarız, toplum bize mutlu olmanın standartlarını anlatır durur, markalar bize mutluluk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir