Uncategorized

Terkos Ormanları Doğa Yürüyüşü / Karaburun Deniz Keyfi – 26 Temmuz 2020

Korona koşullarına uyarlanmış yaz kaçamaklarımıza devam ediyoruz. Bu kez Durusu Gölü (Terkos) yakınlarında, harika orman içi patikalar ve toprak yollarda toplamda yaklaşık 3 saat kolay bir yürüyüş yapacak ve kendimizi Karaburun sahilinden, Karadeniz’in serin sularına bırakacağız.

Sıcakta çok fazla yürümek istemiyoruz, ancak etkinlik günü hava yağmurlu vs. olursa yürüyüş süresini uzatabiliriz.

İşte Detaylar

Avrupa yakasında oturanların aracımıza daha geç bineceği bir etkinlik olacak yine:) Doğa harikası Terkos Gölü(Durusu) ve Karadeniz’in hırçın noktalarından birine, Karaburun’a gideceğiz.

Fotoğraf meraklıları için özellikle güzel bir parkur. Yürümek isteyenlerle göl kenarı ve orman içi patika ve orman yollarında yaklaşık 3 saat kalacağız. Sonrasında Karaburun’dayız.

Hiç yürümek istemeyenler Durusu yakınlarında dilediklerince vakit geçirip, aracımızla Karaburun’a geçebilir ve deniz keyfine erkenden başlayabilirler.

Parkur kolay, yeni yürüyüşe başlayanlar da rahatlıkla katılabilir. Bilekli yürüyüş botu ve küçük bir sırt çantası öneririz.

Kahvaltı evden getirdiğimiz malzemelerle bir köy kahvesinde

Etkinliğimiz 30 kişilik lüks turizm aracımızda 15 katılımcı ile sınırlı olacaktır, akraba katılımları olursa yan yana oturmak mümkün olabilecektir, bu durumda da maksimum katılımı 20 kişi ile sınırlandıracağız..

Etkinlik Fiyatı:

Rehberler hariç 15 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 160 TL
Daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Dahil olanlar:
Ulaşım
Rehberlik

Kendi aracınızla kahvaltı yapacağımız ve yürüyüşe başlayacağımız Durusu Köyü’ne gelip bize dahil olabilirsiniz. Yürüyüş başlangıç noktası ve bitiş noktası farklı yerler olacağı için dönüşte sizi aracınızın yanına bırakabiliriz. Fiyat bu koşullarda yine aynı olacak.

Katılım esnasında kapora talep edilecektir (80 TL)

KATILIM VE SORULARINIZ İÇİN:

İletişim: 0530 223 11 95
E – posta: yolvemacera@gmail.com

Katılım formunu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Araç Hareket Bilgileri 26 Temmuz Pazar

07:00 Bostancı Köprüsü
07:05 Göztepe Köprüsü
07:15 Kadıköy Evlendirme Karafırın önü
07:30 Mecidiyeköy Trump Tower önü
07:45 E5 Ömür durağı
07:50 Yenibosna Otobüs Durakları
08:15 Beylikdüzü

E5 boyunca devam edip, Büyükçekmece çıkışından Çatalca istikametine döneceğiz.

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. D2 Belgeli, korona koşullarına uygun hijyen edilmiş, lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ve kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Bu etkinliğe ilişkin başka detaylar, katılımcılar netleşince WhatsApp üzerinden ayrıca iletilecektir.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentası Belge No: 5910

Başa dön tuşu