Uncategorized

Tarihi Su Kemerleri Doğa Yürüyüşü ve Yalıköy Deniz Keyfi – 16 Haziran Pazar

Bu sefer Avrupa yakasında yaşayan arkadaşlara daha yakın bir şeyler yapalım istedik. Bu yüzden yine Trakya bölgesindeyiz.

M.S. 500’lü yıllarda Roma imparatoru Anastasius Balkanlardan gelebilecek olası saldırılara karşı yaklaşık 50 km uzunluğunda bir surla savunma hattı oluşturmuştu. Bu hat Çatalca – Karacaköy yakınlarındaki Evcik plajı ve Silivri arasındaydı ve Karadeniz ve Marmara denizlerini birbirlerine bağlıyordu. Şimdi o surun yerinde yeller esiyor ama küçük parçalar halinde de olsa kalıntılarından görkemini anlayabiliyoruz. Çin seddinden sonra dünyanın en uzun 2. suru olarak biliniyor.

Bu yürüyüşümüzde Anastasius Surlarının görkemine tanık olacağız ve hem de dereler içine gizlenmiş tarihi su kemerleriyle karşılaşacağımız tarih ve doğanın iç içe geçtiği harika bir parkurda yürüyüş yapacağız.

Gümüşdere’den başlayıp – Karamandere’de bitecek olan yürüyüşümüz kolay/orta zorlukta yaklaşık 4 saat sürecek. Sonrasında aracımızla Yalıköy’e atacağız kapağı:) Deniz ve balık keyfi için.

Kahvaltı evden getirdiğimiz malzemelerle bir köy kahvesinin bahçesinde çınar ağaçları altında.

FİYAT:

Rehberler hariç 25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 90 TL
Daha az sayıda katılımlarda 110 TL (minimum 14 kişi)

(Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası + Acenta Giderleri)

İLETİŞİM

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresimize iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Aşağıdaki formu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçeceğiz.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

ARAÇ HAREKET YER VE SAATLERİ:

07:00 Bostancı Köprüsü Kadıköy istikameti
07:05 Göztepe Köprüsü Kadıköy istikameti,
07:15 Kadıköy
07:30 Mecidiyeköy
07:45 Ömür
08:15 Beylikdüzü

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahil olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz planladığımız aktiviteleri yapma şansımız artacaktır:)

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında 50 lira ön ödeme istenecektir. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlikler üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

Yürüyüş esnasında min. 2 lt su bulundurmalısınız. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş (kuru incir, kuru üzüm vs.) alabilirsiniz.

Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

ACENTA VE ULAŞIM

Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm güvencesiyle yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Keyfili etkinlikler dileriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 8 =

Başa dön tuşu