Sülüklügöl Doğa Yürüyüşü – 12 Kasım Pazar

Sülüklügöl, Adapazarı, Akyazı’ya bağlı Dokurcun kasabası yakınlarında. Yaklaşık 3 saatlik bir araba yolculuğu sonrası yürüyüş başlangıç noktasına ulaşacağız.

Sülüklügöl Tabiat Parkı’nın girişinden itibaren göle kadar takip edilen toprak yangın yolu 8 km kadar. Çoğu zaman bu yolu kullanacağız, zaman zaman patikalara dalacağız. Göl yakınlarında yapacağımız yürüyüşlerle birlikte toplamda yaklaşık 20 km ve 6 saat sürecek kolay orta zorlukta bir aktiviteden söz ediyoruz.

Sülüklügöl 1200m. yükseklikte bir set gölü. Üç asır önce bir heyelan sonucu oluşmuş. Gölün içinde cansız Göknar ve Meşe ağaçlarını görebiliyorsunuz. Yöre halkı gölün içine alabalık bıraktığından beri içinde sülüklere rastlanmıyor.

Hava koşulları da uygun olursa sizler göl etrafında keyif yürüyüşleri yapıp, fotoğraf avına çıkarken bir yandan da mangal içini ateşimizi yakmaya başlayabiliriz. Mangalda sucuk ve demlenmiş çay için:)

Kahvaltı evden getirdiğimiz malzemelerle yolda uygun bir mola yerinde.

FİYAT
Dahil olanlar: Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası
Dahil olmayanlar: Göl kenarında mangal için ortak alışveriş

29 kişilik araçta 25 kişi ve üzerinde olursak 90 TL
29 kişilik araçta 25 kişi altında kalınırsa 100 TL
16 kişilik araçla yola çıkmamız durumunda: 110 TL

Etkinliğimiz en az 12 kişi katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı bilgi@yolvemacera.com adresine iletin lütfen.
Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım için formu doldurabilirsiniz.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

ARAÇ HAREKET VE YERLERİ

İncirli E5 otobüs durağı : 07:00
Mecidiyeköy Teknosa : 07:15
Kadıköy Evlendirme : 07:30
Göztepe Köprüsü : 07:35
E5 boyunca devam edeceğiz. Yol üstünde istediğiniz noktada bize katılabilirsiniz.

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimizi A Sınıfı 5910 belge numaralı Extway Seyahat Acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ve kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin yarısı kapora talep edilecektir. Cuma gününden itibaren yaptığınız iptallerde, gerekçeniz her ne olursa olsun etkinlik ücretinin tamamı acenta kuralları gereği sizden talep edilecektir.

ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Doğa yürüyüşlerinde çantanızda her zaman bir kafa lambası, yağmurluk ya da panço, yedek çorap ve yedek bir tshort, kırılmaz hafif bir malzemeden yapılmış bir kupa bardak bulundurun.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu