Uncategorized

Sölöz – Gürle Doğa Yürüyüşü ve Fotoğraf Keyfi (5 Nisan 2020 Pazar)

Osmanlı izlerinin belki de en yoğun olarak gözlemlenebildiği bir bölgede olacağız bu hafta sonu. Gemlik Körfezi ve İznik Gölü arasında ve sırtını Katırlı Dağlarına dayamış, tarihi dokusunu büyük oranda korumuş köylerde. Ceneviz, Bizans ve Osmanlı kültürlerine ev sahipliği yapmış, dramatik mübadele dönemlerine tanık olmuş bir bölge burası. Arap gezgin İbn-i Batuta, bu bölgedeki ahi zaviyelerinde vakit geçirmiş.

Kolay orta zorlukta, patika ve keyifli orman yollarından oluşan parkurda İznik Gölü manzarası eşliğinde yaklaşık 5-6 saat doğada olacağız. Mevsim itibariyle parkurda yavaş yavaş ilkbahar çiçekleri açmış olabilir, kuytularda kar izlerine de rastlayabiliriz.

gürle köyü
Gürle köyü

Etkinliğimizi 3 seçenekli olarak planladık.

Birinci seçenekte yürüyüş yapmak istemeyenler bölgedeki köyleri dolaşıp fotoğraf çekebilecek, köy pazarlarından alışveriş yapabilecek, keyifli köy meydanlarında çay kahve içebilecekler.

ikinci seçeneği tercih edenler, hep birlikte başladığımız yürüyüşün 3.5-4 saatlik kolay orta zorlukta olan etabını yürüyüp, yardımcı rehberimizle birlikte Dutluca Köyü’ne inecekler.

Üçüncü seçeneğe katılanlarla ise yürüyüşe devam edip, toplamda yaklaşık 5.5 – .6 saatlik bir yürüyüşün sonunda Gürle Köyü’ne ulaşmaya çalışacağız.

Yani bu etkinlik herkese göre:)

Kahvaltı evden getireceğimiz malzemelerle Eskihisar – Topçular feribotunda…

Doğa yürüyüşüne katılacaklar için köyde alışveriş molası verilecektir.

ÜCRETLENDİRME

Rehberler hariç 24 kişi ve üstünde katılım olursa 110 TL
Minimum 14 Katılımcı olmak şartıyla,14-23 kişi katılımlarda 130 TL

Lise düzeyine kadar 2 öğrenci kontenjanımız için fiyat %50 indirimli.

Dahil olanlar: D2 Belgeli Ulaşım + Rehberlik + Feribot Geçiş Ücretleri + Tursab Acenta Giderleri

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, iletişim için telefon numaranızı ve TC kimlik numaralarınızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen. 0530 223 11 95 nolu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca , katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Araç Hareket Yer ve Saatleri

İncirli E5 otobüs durağı: 07:00
Mecidiyeköy Eski Teknosa: 07:15
Kadıköy Evlendirme: 07:30
Göztepe Köprüsü: 07:35

E5 boyunca devam edip Gebze – Eskihisar’dan feribota bineceğiz. Yol üstünde istediğiniz noktada bize katılabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.

Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz.

Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız ve bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere mutlaka etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

Etkinliklerimiz A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası Extway Turizm tarafından yapılmaktadır.

YolveMacera

Başa dön tuşu