Sırbistan Macerası (23 – 29 Nisan 2018)

Bir kez daha Balkanlar’ın vize istemeyen ülkelerinden biri olan Sırbistan’dayız. Belgrad, Novisad, Drina nehri ve civarı, Zlatibor bölgesi ve Mocra Gora bölgesi göreceğimiz yerlerden bazıları…

Balkanlar’da eski Yugos­lavya’dan geriye kalan devletlerden biri ve kuşkusuz en başta gelen siyasi güç Sırbistan’dır. Kuzeyde Hırvatistan, batıda Bosna Hersek ve Karadağ, güneybatıda Kosova, güneyde Makedonya, doğuda Bulgaristan ve Romanya ile çevrilidir. Bu coğrafi konumu nedeniyle Balkanlar’ın kilit ülkesidir. Dağlık bir ülkedir ve nehirleriyle ünlüdür. Bu nehirlerin başlıcaları Tisa, Sava, Tamis, Morova ve elbette Tuna’dır.

Etkinliğimizin birinci ve sonuncu günü Belgrad civarında geçecek.Tašmajdan Park, Ada Ciganlija, Ada Huja ve Ada Medjica ve daha fazlası. Belgrad şehirle, yeşilin buluştuğu bir yer. Görülmesi gereken müzeler ve tarihi dokuyu tanımak içinde zaman ayıracağız elbette.

Zemun, Novisad, Petrovaradin Belgard’da bulunduğumuz esnada göreceğimiz kasaba / şehirlerden bir kaçı…

Belgrad’dan sonra ikinci gün konaklamamız Novisad’da. Novi Sad, Sırbistan’ın Belgrad‘dan sonra en büyük ikinci şehri, Vojvodina bölgesinin ise başkentidir. Kelime anlamı olarak “yeni bahçe/bağ” anlamına gelen Novi Sad, 1694 yılında Sırp tüccarlar tarafından Tuna Nehri kıyısına kurulmuş. Bugün ise Sırbistan’ın endüstriyel, finans ve kültür başkenti olarak kabul ediliyor. Şehrin gezilecek yerlerini ve Petrovaradin Bölgesini dolaştıktan sonra devamında 3. gün Drina nehrine doğru yaklaşık 3 saatlik çok keyifli bir yolculuk yaparak ulaşacağız. The River House burada bizi bekliyor olacak nehrin ortasında. Konaklamamız Drina’ya sıfır bir otelde olacak.

Zlatibor bölgesi

Dördüncü ve beşinci gün kahvaltı devamında dağlar ve sularla kaplı Zlatibor Bölgesi’ne doğru yola çıkacağız. Bu bölge tek kelime ile bir doğa harikası. Tara Milli Parkı civarında keyifli doğa yürüyüşleri yaparak, manzara noktalarına ulaşacağız. Konaklama Mokra Gora bölgesinde çok keyifli otelimizde olacak.

Altıncı gün sabah saatlerini yine doğa ile başbaşa geçirdikten sonra öğlen sularında aracımızla Belgrad’a doğru dönüş yoluna geçeceğiz. Yolculuk yaklaşık 4 saat sürecek. Akşam saatlerinde Zemun’da yüzen otelimizdeyiz.

Son gün uçuşumuz akşam saatlerinde olacağı için tüm gün Belgrad’ı keşif zamanı. Akşam 18 sularında havaalanına ulaşarak ülkeye veda ediyoruz.

Etkinlik bedeli:

Uçak hariç tüm ulaşımlar, 6 gece konaklama ve kahvaltı, tüm rehberlikler, tam kapsamlı seyahat sigortası, acenta giderleri dahil 420 euro

Dahil Olanlar

Uçak hariç tüm ülke içinde tüm ulaşımlar

3 ve 4 yıldızlı otellerde 6 gece konaklama ve kahvaltı

Tüm rehberlikler

Tam kapsamlı seyahat sigortası,

Acente giderleri dahil

Konaklama 2 kişilik odada kişi başı geçerlidir.

Hariç olanlar:

Müze girişleri, öğle- akşam yemekleri ( yemek fiyatları oldukça uygun)

Katılım için:

yolvemacera@gmail.com, bilgi@gezginlerkulubu.org adreslerinden birine mail ile bilgilerinizi yollamalısınız.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz, mesaj atabilirsiniz.

Online katılım ve sorularınız için lütfen formu doldurunuz.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Katılımınızın kesinleşmesi için 100 euro kapora yollamanız gerekmektedir. Kalan meblağ etkinlik başlangıcından bir hafta önce talep edilecektir.

  Rehberlikler doğa yürüyüşlerini kapsayacaktır, şehirlerde bireysel keşifleriniz için bolca serbest zaman verilecektir.

  Önerilen uçus bilgileri:

  Pegasus hava yolları

  İst. Sabiha Gökçen – Belgrad 23 Nisan Pazartesi 15:10

  Belgrad – İst. Sabiha Gökçen 29 Nisan Pazar 20:10

  Sırbistan vize istememektedir. Pasaportunuz ile yurt dışı çıkış vergisi(yaklaşık 15 lira) ödeyerek seyahat edebilirsiniz.

  ACENTA ve REHBERLER
  Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm kapsamında yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.
   
  Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  İlgili Makaleler

  Başa dön tuşu