Serindere Kanyonun’da Serinlemeye Gidelim – 26/ Ağustos/ Pazar

Tatilin son günü İstanbul’da kalıp bunalanlanlarla, şehirden fazla uzaklaşmadan, İzmit’in en etkileyici bölgelerinden birinde, Serindere Kanyonu içinde dere yürüyüşü yapmayı düşündük.

Yürüyüş esnasında, içinde su biriken göletlerde yüzüp, zaman zaman genişliği 1 metrelere kadar daralan bir kanyonda ilerlemeye çalışacağız. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan ve değişiklik arayan herkes etkinliğe katılabilir. Yürüyüşe katılmak istemeyenler bölgede küçük keyif yürüyüşleri yapabilir. Civarda dinlenebileceğiniz mekanlar mevcuttur.

Daha önce dere içi yürüyüşü yapmamış olanlara tavsiyemiz yürüyüş esnasında bilekli yumuşak taban (kaygan zeminde maksimum tutunma sağlaması için) bot kullanmaları ve belden bağlama sistemi olan bir çanta taşımalarıdır. Sonuç olarak bu yürüyüş esnasında ıslanacağımız kesin bu nedenle kolay kuruyan bir şort veya pantolon işinizi görecektir.(Islandığında ağırlaştığı için kot pantolon uygun değildir.)

Islak bir yürüyüş olacağı için yanınıza havlu, mayo gibi eşyalarınızı da almanız iyi olacaktır.

Kanyon yürüyüşlerinde yüzme bilmek zorunlu değildir.

Kahvaltı, evden getirdiğimiz malzemelerle bir köy kahvesinin bahçesinde. Öğlen yemeği hazırladığımız sandviçlerle kanyon içinde…

Kanyon çıkışında araçta bıraktığımız kuru giysilerimizi giydikten sonra köyde çay molası verip, geç kalmadan İstanbul’a dönüşe geçeceğiz.

FİYAT
25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 90 TL
Daha az sayıda katılımcı olursa 110 TL (minimum 14 kişi)

Ulaşım + Rehberlik + Acenta giderleri ve tabii doğada sıcak çay keyfi

18 yaş altı, 2 kişilik %50 indirimli öğrenci kontenjanımız bu etkinlik için de geçerli:)

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ 

07:00 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
07:15: Mecidiyeköy Simit Sarayı önü, otobüs durakları
07:30 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
07:35 Göztepe Köprüsü
07:45 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edeceğiz.

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Aşağıdaki formu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçeceğiz.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  KATILIM KOŞULLARI

  Etkinliğimize facebook üzerinden katılımlar yeterli değildir. Katılım esnasında etkinlik bedelinin en az yarısı (60 TL) talep edilecektir. Etkinliğin 2 gün öncesinden itibaren ( Perşembe akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  ÖNEMLİ NOTLAR

  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

  Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.

  Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

  Keyifli etkinlikler dileriz:)

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu