Serindere Kanyonu Dere Yürüyüşü / 4 Ağustos Pazar

İzmit’in en etkileyici bölgelerinden birinde, Serindere Kanyonu içinde dere yürüyüşü yapacağız. Biriken göletlerde yüzüp, zaman zaman genişliği 1 metrelere kadar daralan bir kanyonda ilerlemeye çalışacağız. Belden bağlaması olan bir sırt çantanız varsa katılmamanız için bir neden yok.

Islak bir yürüyüş olacağı için yanınıza havlu, mayo gibi eşyalarınızı da almanız iyi olacaktır.

Kanyon yürüyüşlerinde yüzme bilmek zorunlu değildir.

Daha önce dere içi yürüyüşü yapmamış olanlara tavsiyemiz yürüyüş esnasında var ise bilekli yumuşak taban (kaygan zeminde maksimum tutunma sağlaması için) ayakkabı kullanmaları (yok ise aynı biçimde bir spor ayakkabı da olur) ve belden bağlama sistemi olan bir çanta taşımalarıdır.


Bu etkinlikte katılımcı arkadaşlardan kask takmalarını da isteyeceğiz, bisiklet kaskı da olur. Olmayanlara bizim tarafımızdan ücretsiz baret dağıtılacaktır.

Sonuç olarak bu yürüyüş esnasında ıslanacağımız kesin bu nedenle kolay kuruyan bir şort veya pantolon işinizi görecektir.(Islandığında ağırlaştığı için kot pantolon uygun değildir.)

Kahvaltı, evden getirdiğimiz malzemelerle bir köy kahvesinin bahçesinde. Öğlen yemeği hazırladığımız sandviçlerle kanyon içinde…

Kanyon çıkışında araçta bıraktığımız kuru giysilerimizi giydikten sonra köyde çay molası verip, İstanbul’a dönüşe geçeceğiz.

FİYAT

25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 110 TL
Daha az sayıda katılımcı olursa 130 TL (minimum 14 kişi)

Ulaşım + Rehberlik + Acenta giderleri ve tabii doğada sıcak çay keyfi

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ

07:00 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
07:15: Mecidiyeköy Simit Sarayı önü, otobüs durakları
07:30 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
07:35 Göztepe Köprüsü
07:45 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edeceğiz.

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, TC numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@yolvemacera.com adreslerinden birine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan bizi arayabilir ve WhatsApp iletişimi kurabilirsiniz.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı Extway seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  KATILIM KOŞULLARI

  Katılım esnasında etkinlik bedelinin en az yarısı (60 TL) talep edilecektir. Etkinliğin 2 gün öncesinden itibaren ( Perşembe akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir. Etkinlik sabahı HERHANGİ BİR NEDENLE etkinliğe katılamayan arkadaşlardan etkinlik bedelinin tamamı talep edilecektir.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  ÖNEMLİ NOTLAR

  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

  Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
  Jean pantolon giymeyin.

  Yürüyüş esnasında min. 1,5 lt su bulundurmalısınız. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş, sandviç ve kendinize yetecek kadar meyve almalısınız.

  Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz (******Zorunlu******).

  Keyifli etkinlikler dileriz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu