Samatya – Yedikule – İstanbul Surları (7 Mart Cumartesi)

İstanbul keşiflerimiz devam ediyor.

Bu kez Sirkeci’de buluşup önce Sirkeci Tren Garı’nda kısa bir fotoğraf molası verecek ve sonra sahil yolundan giden bir otobüsle Samatya’ya ulaşacağız (Ne yazık ki banliyö hatları şuan aktif değil).

İstanbul’un tarihi dokusunu her şeye rağmen hissedebileceğimiz nadir yerleşimlerden biri olan Samatya’nın sokaklarından Yedikule’ye doğru yol alacağız. Yedikule Zindanları tadilattan dolayı yıllardır kapalı ancak etrafında fotoğraf çekme şansımız olacak,
sonrasında sur dibinden Yedikule Kapı, Belgrat Kapı, Silivri Kapı istikametinde yürüyüp hem sur dibi bostanlarını ve hem de sur dibinde yer alan yerleşim ve tarihi camileri görme şansımız olacak.

Küçük mahalle kahvelerinde çay molaları verebiliriz.

13:00 Sirkeci Tren Garı buluşma.
17:30 – 18:00 Kazlıçeşme Marmaray İstasyonu bitiş.
Etkinliği bitireceğimiz bölgeden Topkapı, Mecidiyeköy, Eminönü taraflarına da otobüsler var.

Dilediğiniz saatte bizimle buluşup dilediğiniz saatte ayrılabilirsiniz.

Etkinlik fotoğraf önceliklidir ve herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir. Ancak bildiklerimizi karşılıklı olarak birbirimize aktaracağız elbette:)

Fotoğrafçı dostumuz Metin Ekinci bu gezide de bizlere eşlik edecek ve fotoğraf tekniği anlamında sorularımız olursa cevaplayacak.
Yani İstanbul’un sırlarını daha estetik ve etkileyici fotoğraflarla belgeleyebilmek için bütün koşullar uygun gibi görünüyor:)

Fotoğraf makineniz yoksa cep telefonlarınızla gelebilirsiniz.

Etkinlik kapsamında 6-7 km şehir içinde yürüyüş yapmış olacağız, rahat spor ayakkabı ve eşofman tarzı rahat kıyafetler tercih etmenızde fayda olabilir.

Etkinlik ücretsizdir.

Katılmak isterseniz

E-posta: yolvemacera@gmail.com
Telefon/ WhatsApp: 0530 223 11 95

Görüşmek üzere

Başa dön tuşu