Uncategorized

Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Gezisi (3 gün 2 gece Bayramda)

Yaklaşan 4 günlük bayram tatilini fırsat bilip, doğa harikası Salda Gölü’nü, Lavanta Tarlaları ve Ekolojik Köy gezisiyle birleştirdik. Böylece hem manzaraya, hem yüzmeye ve hem de renklere doyacağımız bir planlama yapmış olduk:)

30 Temmuz Perşembe akşamı saat 22:00’de aracımız İstanbul’dan yola çıkacak. Sizleri güzergah üzerindeki duraklarınızdan alarak Burdur’a doğru yol alacağız.

31 Temmuz Cuma sabahtan bölgeye ulaşmış olacağız, oldukça keyifli şirin köy içlerinden geçerek, önce Doğal Yaşam Köyü Lisinia Doğa‘ya uğrayacağız.

Burası Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi. Bünyesinde lavanta ve ekolojik tarlalar yer almakta. Yürütülen projeler hakkında bilgi alıp alanı dolaşıp ve belki ev yapımı dondurmaların tadına baktıktan sonra uçsuz bucaksız tarlalarla dolu lavanta deresine devam edeceğiz.

lisinia doğa
Lisinia doğa

Lavanta Bahçeleri’ni gezip fotoğrafladıktan sonra yola devam edecek ve Yeşilova’da Salda Gölü’ne öğlen olmadan ulaşacağız.

Salda Gölü’ne 2 km uzaklıkta yer alan konaklama mekanımızdaki bungalovlarımıza ya da çadırlara yerleşip doğruca aracımızla Salda Gölü’ne geçeceğiz. Nihayet uzun bir serbest zaman sizleri bekliyor. Yüzebileceğiniz bu alanda alkolsüz soğuk ve sıcak içecekler ve yiyecek imkanları, duş, tuvalet olacak. Deniz şemsiyesi ve sandalye getirmenizi öneririz.

salda

Akşam yemeğinin ardından konaklayacağımız yerde yakacağımız kamp ateşimizle günü kapatacağız.

1 Ağustos Cumartesi kahvaltıdan sonra isteyenlerle keyifli bir doğa yürüyüşü yapacağız. Salda Gölü’nü yukarıdan fotoğraflayabileceğimiz, tamamı patika olan yaklaşık 3 saatlik bir yürüyüş olacak. Yürüyüşü Salda Gölü’nde bitireceğiz, bu yüzmek anlamına geliyor:)

Öğleden sonra, aracımıza binip Salda’nın Maldivler bölümüne geçeceğiz. Burası beyazın mavi ile en yoğun buluştuğu yer. Sıkılana kadar buradayız, akşamüstü mekanımıza dönüş, dinlenme ve yemek. Ve elbette bir kez daha kamp ateşi…

2 Ağustos Pazar sabah saatlerinde kahvaltının ardından konaklama yerimizi boşaltıp Salda Gölü kenarına ineceğiz, öğlene kadar serbest zamanın ardından dönüş yoluna geçeceğiz.
Yol koşullarına bağlı olarak Pazar günü saat 23:00 civarında İstanbul’da olmayı planlıyoruz. Bu sayede bayramın dönüş trafiğini de atlatacağımızı umuyoruz. Zira bayram tatili 3 Ağustos Pazartesi bitecek.

Konaklayacağımız alan oldukça keyifli ve bütün lojistik imkanları olan bir yer. Bungalovlarda 1 adet 2 kişilik ve 1 adet 1 kişilik yatak var, duş ve tuvalet içinde, verandalı.

Bungalov yerine çadır tercih edecekler içinde ortak tuvaletler, kapalı yeme içme mekanı ve çadırlar için gölgelikler mümkün olabilecek.

Kısacası bol yüzme, bol eğlence bizleri bekliyor…

Kamp malzemeleri olmayan arkadaşlarımız bize bildirdikleri takdirde, elimizdeki malzemelerle başvuru sırasına göre destek olabiliriz.

Etkinliğimiz 30 kişilik lüks turizm aracımızda 15 katılımcı ile sınırlı olacaktır, akraba katılımları olursa yan yana oturmak mümkün olabilecektir, bu durumda da maksimum katılımı 20 kişi ile sınırlandıracağız..

Önceki etkinliğimizden kısa bir video:

Etkinlik Fiyatı:

Rehberler hariç 14 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 590 TL
Daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Dahil olanlar:

Ulaşım
Kapsamlı seyahat sigortası
Tüm rehberlikler
Katılım/Talep sırasına göre kamp malzemesi (elimizde olan malzemeler katılım sırasına göre dağıtılacaktır)
Salda Gölü plaj araç giriş ve otopark ücretleri

Kendi aracınızla etkinliğe katılmak isterseniz fiyat 395 TL

Katılım esnasında kapora talep edilecektir (250 TL)

Dahil olmayanlar:

Bungalov konaklama isteyenler için bungalov fiyatı günlük 300 TL.
Bungalovlarda 1 tane 2 kişilik 1 tane tek kişilik yatak var, banyo tuvalet içinde, verandalı. Kahvaltı dahil fiyat. Yani mesela 2 kişi kalırsa kişi başı günlük 150 TL’ye geliyor. 3 kişi de kalabilirsiniz.
Kendi çadırlarımızda kalırsak kamp yeri ücreti çadırda kişi başı + Kahvaltı günlük 50 TL
Diğer öğün yemek, içecekler ve ekstra diğer harcamalar.

4 adet bungalov rezerve ettik, başvuru sırasına göre bu bungalovları sizlere paylaştıracağız. Hızlıca karar vermenizde fayda var.

0- 6 yaş arası minik misafirlerimiz araçta koltuk işgal etmemek koşulu ile ücretsizdir.
Daha büyük çocuklar ve lise düzeyine kadar öğrenciler için toplamda %50 indirimimiz gelen çocuk/öğrenci sayısına paylaştırılacaktır.

Akşam yemeklerimizi, konakladğımız yerde uygun fiyata alabileceğiz. Fiks doyurucu bir menü 30-35 TL civarında olacak.

İLETİŞİM

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, TC numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı bilgi@yolvemacera.com ya da yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım ve sorularınız için lütfen formu doldurunuz.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ

30 Temmuz 2020 Perşembe

22:00 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
22:05 Göztepe Köprüsü
22:15 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edip Gebze’den TEM’e bağlanacağız.

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. D2 Belgeli, korona koşullarına uygun hijyen edilmiş, lüks turizm araçları ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ve kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentası Belge No: 5910

Başa dön tuşu