GEÇMİŞ ETKİNLİKLERİMİZ

Salda Gölü Sagalassos Pamukkale (1 – 3 Haziran 3 gün 2 gece)

Sagalasos ve Hierapolis antik kentlerini ziyaret edecek, Pamukkale’nin antik şifalı termal sularında açık havuz keyfi yapacak ve Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü kenarında konaklayıp, bölgede doğa yürüyüşleri yapacağız.

Yani dolu dolu üç günlük harika bir tatil bizleri bekliyor.

****
Konaklama için çadır ya da bungalov tercih edebilirsiniz.

Çadırları bungalovların yakınlarına kuracağız ve Türkiye’nin en temiz gölü Salda’da bolca yüzeceğiz:)

Her akşam kamp ateşimiz olacak, ses tellerinizi şimdiden hazırlayın ya da çalacağımız müziklere ritm tutabilirsiniz 🙂

Alışkanlık işte, doğa yürüyüşü yapmadan dönmek bize göre değil sanki:) Muhteşem Salda Gölü manzarasının bize eşlik edeceği bir parkurda, isteyenlerle yaklaşık 3 saat sürecek bir doğa yürüyüşümüz olacak.

31 Mayıs Cuma akşam 21:30’da İstanbul’dan hareket edeceğiz ve 1 Haziran Cumartesi günü Ağlasun yakınlarındaki görkemli Sagalassos Antik Kenti ziyaret edip, öğleden sonra konaklama alanımıza ulaşmış olacağız.

Bungalovlara yerleşip, çadırlarımızı kurduktan sonra kısa bir serbest zamanın ardından gölün Maldivler olarak adlandırılan adalar bölgesine gidip yüzecek, güneşi batıracak ve fotoğraf keyfi yapacağız.

2 Haziran Pazar Bugün kahvaltı sonrası aracımızla yaklaşık 1.5 – 2 saatlik bir yolculukla Pamukkale bölgesine geçeceğiz ve dönüşte yine Salda Maldivler bölgesinde yüzme molası vereceğiz.

Honaz Dağı, Çökelez Dağı, Beş Parmak Dağları, Karıncalı Dağları gibi muhteşem dağlarla çevrilmiş Lycus Vadisinde Hierapolis Antik Kenti’nde zamanda yolculuk yapacak ve Cleopatra açık termal havuzda tüm yorgunluğumuzu atacağız.
Pamukkale’nin pamuksu travertenleri çıplak ayaklarımızı bekliyor olabilir:)

Gezeceğimiz Hierapolis Müzesi, Hierapolis kentinin en büyük yapılarından biri olan Roma Hamamı restore edilerek düzenlenmiştir ve 1984 yılından beri Hierapolis Arkeoloji Müzesi olarak hizmet vermektedir.

Müzede Hierapolis kazılarından çıkan eserlerin yanında Laodikeia, Colossai, Tripolis, Attuda gibi Lycos (Çürüksu) vadisi kentlerinden gelen eserler, Beycesultan Höyüğü’nden elde edilen arkeolojik buluntular ve yine Caria, Pisidya ve Lidya bölgelerindeki bazı yerleşimlerden ortaya çıkarılan eserler sergilenmektedir.

Müze kartlarınızı şimdiden hazırlayın:)

3 Haziran Pazartesi: Bugün isteyenlerle kahvaltıdan önce yaklaşık 3 saat sürecek bir doğa yürüyüşü yapacağız. Dönüşte kahvaltı ve yüzmek için vaktimiz olacak merak etmeyin:)

Yürüyüşe katılmak istemeyenleri göl keyfi bekliyor ya da belki de bungalovların verandasında kitap okumayı mı tercih edersiniz?:)

Herkes ikna olduysa öğleden sonra 13:00 civarında dönüş yoluna geçebiliriz:) Keyifli molalarla ve yol müzikleri eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrasında gece 23:30 civarında İstanbul’da olmayı planlıyoruz, elbette yol koşullarına göre varış saati değişiklik gösterebilir ancak kimin umurunda ki öyle değil mi?:)

BİRAZ BİLGİ DAHA
Konaklama alanımız gölün hemen yakınında, her türlü lojistik imkanların sunulduğu keyifli bir belediye işletmesi. Çalışanlar çoğunlukla, yörenin şivesiyle konuşan emekçi kadınlar:) Çeşme, tuvalet, gölge alanlar, elektrik, sıcak – soğuk içecekler, restaurant…
Her şey burnumuzun dibinde:)

Önemli Hatırlatma: Etkinliğimiz 27 katılımcı ile sınırlıdır ve sınırlı sayıdaki bungalovlar katılım sırasına göre dağıtılacaktır.

ETKİNLİK FİYATI

25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa
2 gece çadır konaklamalı 390 TL
2 gece bungalov konaklamalı 540 TL
(2 kişilik, banyolu, verandalı, göl manzaralı bungalovlarda 1 kişi fiyatı, bungalovın çoğunda mini buzdolabı da var)

Daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Lise düzeyine kadar 2 öğrenci için %50 indirim kontenjanımız bulunmaktadır, daha fazla öğrenci olursa bu indirim paylaştırılacakır:)

Fiyata Dahil Olanlar
D2 Belgeli Lüks Turizm araçlarıyla ulaşım + feribot gidiş dönüş ücreti
Kapsamlı seyahat sigortası ve acenta giderleri
Doğa Yürüyüşü Rehberlik
Yeterli kamp malzemesi olmayanlar için kamp malzemeleri
Kamp ateşi için odun

Fiyata Dahil olmayanlar:
Bütün öğünler yemek
Müze/Ören yeri giriş ücretleri

Bu etkinlikte yeme içme seçenekleri çeşitli, bu nedenle herkesin kendisinin planlamasının daha doğru olacağını düşündük.

Konaklama yapacağımız yerin hemen yanında çok uygun fiyatlı bir restaurant var, burada alkollü ve alkolsüz soğuk içecekler, sıcak içecekler ve her türlü yiyecek mevcut.

Ayrıca mangal yapabileceğiniz bir alan var, veya kamp ocağınızda kendi yemeğinizi de yapabilirsiniz elbette. Bakkal/Market alışverişleri için uygun molalar vereceğiz.

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ
31 Mayıs Cuma
21:30 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
21:35 Göztepe Köprüsü
21:40 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edip Eskihisar’dan feribota bineceğiz.

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahil olabilirsiniz.

Ulaşım Not: Bayram tatili öncesi olduğu için olası köprü trafiğine yakalanmamak adına bu etkinlik için ilk hareket noktamızı Kadıköy Evlendirme Dairesi yaptık, metrobüsle gelecek olanlar son durakta inecekler, 50 m uzaklıkta aracımız bekliyor olacak.

Sigorta poliçesi için TC kimlik numaranızı, Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Aşağıdaki formu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçeceğiz.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

KATILIM KOŞULLARI
Katılım esnasında etkinlik bedelinin 1/3’ünü kapora olarak talep edilecektir. Etkinliğin 2 hafta öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı