Safranbolu / Tokatlı Kanyonu – Amasra ( 6-7 Ocak)

İki kısımdan oluşan bir etkinlik bu; Önce Safranbolu ardından Amasra. Detaylar aşağıda…

5 Ocak Cuma gecesinden yola çıkıyoruz sonra ver elini Safranbolu. Sabah saatlerinde vardığımız Safranbolu’da konağımıza yerleştikten sonra öğlene kadar serbest zaman, Safranbolu’nun sürprizlerle dolu sokakları ve müzeleri bizleri bekliyor.

Belirleyeceğimiz bir saatte buluşma yerinde bir araya gelip önce Bulak Mağarasını gezecek ve sonra harika bir kanyonda yaklaşık 3 saat sürecek kolay oldukça keyifli bir patika yürüyüşü yapacağız. Kanyondan çıktıktan sonra ver elini Yörükköyü’ne.

Akşam konakladığımız yerin hemen yanında bira ve canlı müzik keyfi yapabiliriz, ya da konağın salonunda şarap ve sohbet de oldukça keyifliolabilir.

Pazar günü sabah, konağımızda serpme köy kahvaltısından sonra Amasra’ya ulaşmak üzere yola çıkacağız.Yaklaşık 1,5 saat sonra Amasra sokaklarındayız. 

Tarihi Mekanlardan Amasra Müzesi, Bedesten, Şapel, Direkli Kaya, Fatih Camisi ve Amasra Kalesi, Cenova Şatosu, Kuşkayası yol anıtı, Kemere Köprüsü gezeceğimiz yerlerden bazıları…

Ağaç işleri çekicilik, bir ahşap oymacılığı süsleme sanatı. Çekiciler Çarşısı’da Amasra’da görülmesi gereken yerlerden biri…

Amasra Tavşan adasına karşı çayımızı içtikten sonra saat 16:00 civarında dönüş yolculuğumuz başlayacak. Tahmini 22:00 civarında İstanbul’da olmayı planlıyoruz.

Fiyat: Tüm ulaşımlar + Safranbolu tarihi bir konakta konaklama + Seyahat Sigortası + Pazar sabahı serpme köy kahvaltısı+ tüm rehberlikler dahil

29 Kişilik araçta 25 kişi ve üzerinde olmamız durumunda 290 TL
29 Kİşilik araçta 25 kişinin altında yola çıkmamız durumunda 320 TL
16 Kişilik araçta yola çıkmamız durumunda 340 Tl dir.

Dahil olmayanlar: Cumartesi akşam yemeği ve diğer kişisel harcamalar

21 yaş altındaki öğrencilere 50 tl indirim yapılacaktır. Etkinlik en az 15 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir. Etkinliğimizi kesinleşebilmesi adına katılmak isteyen arkadaşlardan 100 TL kapora alınacaktır.

Hareket saatleri:( 5 Ocak Cuma)

İncirli E5 Otobüs Durağı 23:00
Mecidiyeköy Teknosa : 23:20
Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın: 23:45
Göztepe Köprüsü: 23:50

E5 boyunca devam edip Gebze’den TEM’e bağlanacağız, dilediğiniz duraktan araca binebilirsiniz.

Etkinlik rehberi: Deniz Kartal
Etkinlik koordinasyon: Sibel Çağlar

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, tc numaralarınızı ve iletişim için telefon numaranızı bilgi@yolvemacera.com veya bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Aşağıdaki formu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçeceğiz.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır.

Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası Extway işbirliğiyle yapıyoruz ve D2 belgeli lüks turizm araçları ile yola çıkıyoruz.

Paylaşmak İsterseniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir