Rumeli Feneri Köyü – Kilyos Doğa Yürüyüşü 30 Mart Cumartesi

31 Mart Pazar yerel seçimler olacak biliyorsunuz, biz de o yüzden bu haftaki etkinliğimizi 30 Mart Cumartesi gününe planladık. İstanbul’dan çok uzaklaşmadan, baharın renklendirdiği doğa, deniz ve tarihin iç içe geçtiği şaşırtıcı bir parkurda olacağız.

3. Köprü, 3. Havalimanı, Kanal İstanbul, İğneada Nükleer Santral planı gibi yıkım projelerinin komşusu ve hedefinde olan doğa harikası bir bölgeye gidiyoruz. Bu projelerle birlikte ranta, insanların yağma ve talanına açılan ve şimdilik direnen eşsiz bir bölge.

Hadi gidip neyi kaybedeceğimizi ve neyi kaybettiğimizi yerinde görelim.

Aramıza yeni katılan arkadaşlar var ve çoğu henüz doğa yürüyüşlerini sevip sevmeyeceklerini bilmiyorlar ve yeterli malzemeleri yok. O halde bizi çok fazla zorlamayacak ama aynı zamanda çok keyifli bu parkur tam da onlar için?

Daha tecrübeli olanlar ise fotoğraf çekme tekniklerini konuşturabilirler. Yani bu etkinlik herkese göre:)

Eğer varsa bilekli outdoor bot tavsiye ediyoruz ama yoksa altı kösele olmayan botlar ya da yedekli olmak koşuluyla spor ayakkabı işinizi görecektir.

Kot pantolon yerine yine yedekli eşofman, tayt, ya da şort, güneş gözlüğü ve şapka almalısınız.

Küçük iniş çıkışları ve çoğu patika olan rotamızda yaklaşık 4 saat yürüyeceğiz.

Her ihtimale karşı deniz kıyafetleriniz yanınızda olsun, göreceğimiz büyülü koyların (sermayeye kiralanmış ve buraya girmek yassak gardeşim diyen arkadaşlar eşliğinde:)) cazibesine direnemeyebilirsiniz:)

Yürüyüşümüz Rumeli Feneri Köyü‘nden başlayacak. Karadeniz’in İstanbul Boğazı’yla buluştuğu yerde kurulu olan köyde, kahvaltımızı çınar ağaçları altındaki köy kahvesinin bahçesinde yapacağız.

Tarihi Rumeli Feneri, Balıkçı Barınağı ve Ceneviz Kalesi’ni fotoğrafladıktan sonra, yürüyüşümüze başlayıp Karadeniz’e olabildiğince paralel, birçok gizli koydan geçerek Kilyos’a ulaşacağız. Kilyos’ta uzun bir serbest zamanımız olacak, dileyen balık keyfi yapabilir.

Öğlen yemeği, hazırladığımız sandvich tarzı yiyeceklerle doğada.

FİYAT
Rehberler hariç 25 kişi üzerinde katılım olursa 70 TL
Daha az sayıda katılım olursa 90 TL (minimum 15 kişi)
Ulaşım + Rehberlik + Acenta giderleri ve tabii doğada sıcak çay keyfi

Lise düzeyine kadar 2 kişilik %50 indirimli öğrenci kontenjanımız elbette bu etkinlik için de geçerli:)

İLETİŞİM

E – posta: yolvemacera@gmail.com
Telefon Numaramız / WhatsApp: 0530 223 11 95

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ
Bostancı Köprüsü Kadıköy istikameti durak 07:30
Göztepe Köprüsü Kadıköy istikameti 07:35
Kadıköy Evlendirme Karafırın Önü 07:40
Mecidiyeköy Simit Sarayı – Mado önü duraklar 08:00
Mecidiyeköy sonrasında Zincirlikuyu – 1. Levent – Maslak – Hacıosman – Sarıyer istikametinde devam edeceğiz.
Size uygun olan duraklardan araca dahil olabilirsiniz.

Trafik koşullarına bağlı olmakla birlikte saat 21:00 civarında İstanbul’da olmayı planlıyoruz.

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

KATILIM KOŞULLARI
Etkinliğimize facebook üzerinden katılımlar yeterli değildir. Katılım esnasında etkinlik bedelinin yarısı ( Bu etkinlik için 40 TL) kapora talep edilecektir. Etkinliğin 2 gün öncesinden itibaren ( Perşembe akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR
Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu