GEÇMİŞ ETKİNLİKLERİMİZ

Olimpos Macerası ve Mini Likya 26 – 29 Ekim ( 4 Gün – 3 Gece)

Tahtalı Dağı’nın eteklerinde, Antik Likya Medeniyeti’nin en önemli şehirlerinden biri Olimpos; tarihi, içinde barındırdığı doğal güzellikleri, kaya tırmanışı için elverişli duvarları, kanyonu, hiç sönmeyen ateşe sahip Yanartaş’ı ile macera severlerin oyun alanlarından biri günümüzde.

Olimpos yakınlarında yer alan Adrasan ve Tahtalı Dağı’na Likya Yolu etaplarını kullanarak ulaşacağız, Tahtalı dağından inişi ise yeni keşfettiğimiz harika bir parkurla gerçekleştireceğiz.
Yanartaş’ta tanrıların ateşiyle ısınıp, Olimpos kanyonunda maceralı bir yürüyüş ve biraz da kaya tırmanışı/inişi denemeleri yapacağız.

Merak etmeyin, Olimpos, Çıralı ve Adrasan sahillerinde doyasıya yüzmek için bolca zamanımız olacak:)

Tahtalı Dağı’na (2375m) yürüyerek çıkmak istemeyenler teleferikle ulaşabilecekler.

İstanbul’dan kendi aracımız ile yola çıkacağımız maceramızın detayları şöyle;

25 Ekim Perşembe akşam yola çıkıyoruz. 26 Ekim Cuma sabah saatlerinde Olimpos’tayız.
Keyifli mekanımızda bungolowlarımıza yerleşiyoruz ve kahvaltı keyfi.

Uygun bir sıralama ile antik kent gezimizi, Likya Yolu yürüyüşlerimizi, kanyon geçişimizi, kaya tırmanışı/inişi denemelerimizi ve Tahtalı Dağı tırmanışımızı yapacağız.

Tahtalı Dağı’na çıkış denemesi yapacağımız gün aracımızla dağın eteklerine kadar birlikte gideceğiz. İsteyenlerle zirve denemesi yaparken, yürüyüşe katılmayı düşünmeyen arkadaşlarımız teleferikle zirveye ulaşabilecek. Tırmanış bittikten sonra zirvede tüm ekip toplanıp teleferikle inerek aracımıza ulaşacağız. Yürümeye doymayanlar için bir sürprizimiz daha olabilir.)

Kısacası dolu dolu 4 gün – 3 gece bizleri bekliyor.

Bahçesi portakal ağaçları ile dolu, konaklayacağımız mekanda her akşam kamp ateşi ve keyifli müzikler olacak.
Uygun bir akşam ise Yanartaş’a gideceğiz.

29 Ekim Pazartesi günü öğlen saatlerinde otobüsümüze binip dönüş yoluna çıkacağız. Dönerken etkileyici Phaselis Antik Kent ziyaretimiz olacak. Hem antik kenti gezmek ve hem de uzun bir yüzme molası için. Akşam saat 23:00 civarında İstanbul’da olmayı hedefliyoruz.

KATILIM ÜCRETİ

25 kişi ve üzerindeki katılımlarda 640 TL (29 Kişilik yarım otobüs)
25 kişi altında katılım olursa 690 TL (29 Kişilik yarım otobüs)
16 Kişi ve daha az katılım olursa 790 TL (16’lık Mercedes)

İstanbul’dan araç kaldıracak kadar katılım olmaması durumunda Olimpos’a toplu taşımayla ulaşacağız. Bu durumda fiyat 540 TL olacaktır. (Ana ulaşımlar hariç  yazan diğer her şey dahil)

Etkinliğimiz İstanbul çıkışlı olacaktır. Güzergah üzerinde başka illerden bize katılmanız durumunuzda ücretlendirme değişmeyecektir.

Aracımızı kullanmayıp kendi imkanlarınızla gelmeyi düşünürseniz, ya da daha az sayıda gün katılım durumunuz olursa bizden fiyat vs. bilgisi alabilirsiniz.

DAHİL OLANLAR
Tüm ulaşımlar (İstanbul – Olimpos – İstanbul, Olimpos – Adrasan, Olimpos – Tahtalı – Teleferik – Olimpos, Olimpos – Yanartaş – Olimpos, Olimpos – Phaselis)
3 gece konaklama ( 2 kişilik bungalovlarda kişi başı)
4 açık büfe kahvaltı ve 3 açık büfe akşam yemeği
Seyahat Sigortası
Acenta giderleri
Kaya tırmanışı / inişi deneyecekler için tüm teknik malzemeler
Tüm Rehberlikler

DAHİL OLMAYANLAR
Öğlen yemekleri ( Doğada olacağımız için atıştırmalık biçiminde)
Müze, ören yeri girişleri (Müzekart işinize yarayacaktır)
Tek kişi konaklama tercih edilirse fark (uygun yer varsa)
Teleferik ücreti (Kullanacak olanlar)

İLETİŞİM 
Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaralarınızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Telefon numaramız: 0530 223 11 95

Aşağıdaki formu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçeceğiz.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

ACENTA ve REHBERLER 

Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm kapsamında yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı rehberlerdir. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

KATILIM KOŞULLARI

Etkinliğimize facebook üzerinden katılımlar yeterli değildir. Katılım esnasında 150 TL kapora talep edilecektir. Etkinliğin 15 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

Bu etkinlik için kar kıyafetlerinizi, tozluklarınızı ve batonlarınızı alınız.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı