KESFET

Milas Şehrinin Bilinmesi Gerekenleri


Ege bölgesinde yer alan ve Muğla’ya bağlı olan sahil ilçesi Milas, yüz ölçümü bakımından en büyük ikinci ilçesidir. Muğla merkeze 64 km uzaklıkta olan bu şehirde güzel koyları ve kumları içinde barındırmaktadır. Eşsiz güzellikleri ve teknelerle koyları gezerken adeta sakinliğin ve huzurun tadına varacaksınız. Ayrıca antik kentlerin şehri olarak ta bilinen Milas, tarihi seven ve merak duyan turistlerin en fazla ziyaret ettiği bölgelerden bir tanesidir. Ayrıca Muğla şehrinin tatil beldelerine olan yakınlığı sebebiyle turistlerin ziyaretçi akınına da uğramaktadır. Milas şehrinin büyük çoğunluğu tarım ile kendini geçirirken çok az sayıda göç alması nedeniyle ege şivesini en iyi duyabileceğiniz tatil bölgelerinden bir tanesi.

Milas Gezilecek Yerler

Yediler Manastırı: 7. Yüzyılda yapılan ve Hristiyanlar için oldukça kutsal ve önemli olan bu manastır, Hz. İsa ve 12 havarisinin fresklerini içeren bu kilise, bir avlu, sarnıç ve şapelden oluşmaktadır. 1230 yıllık bir tarihe sahip olan bu manastırda ortalama 5 metrelik yükseklikte bulunan taş üzerinde freskleri gördüğünüzde tüyleriniz diken diken olacak.

Labranda Antik Kenti: Merkeze 15 km uzaklıkta olan Labranda antik kenti, Karialılar için en önemli merkezlerden bir tanesiydi. İlk buluntular arasında Tunç Çağına aittir. Ancak bulunan ilk tapınak ise Milattan önce 6. Yüzyıla aittir. Girişi ücretsiz olan bu kenti, tarihi sevenler için görülmesi gereken en önemli alanlardan bir tanesidir.

Euromos Antik Kenti, antik çağlarda Mylasa kentinden sonra en önemli ve kritik bir şehirdir. Milas merkeze 10 km uzaklıkta olan bu kent, Euromos ismi Yunancaya göre güçlü kent anlamını ifade etmektedir. Euromos antik kentinde bulunan Zeus Tapınağı, günümüze kadar ayakta durmayı başaran en önemli eserlerden bir tanesi. Girişi tamamen ücretsiz olan bu kent, doğanın merkezinde bulunması sebebiyle tatil severlerin ziyaret etmek isteyeceği en özel bölgeler arasında.

İasos Antik Kenti, tarih bakımından Milattan Önce 3000’li yıllara kadar dayanan bir tarihi vardır. Eski dönemlerin en önemli liman kentleri arasında yer alan İasos antik kenti, en önemli şehirlerden bir tanesidir. Burada yaşayan insanlar geçimlerini ticaret ve balıkçılıkla uğraşarak sağlıyorlardı. İasos kenti içinde ‘Zeus Karios tapınağı, antik tiyatro, göz kamaştırıcı surlar, yazıtlar’ bulunmaktadır. İasos antik kentinde Roma ve Bizans imparatorluklarının izlerini görmek mümkün. Girişi ücretsiz olan bu antik kent, Milas merkeze sadece 20 kilometrelik bir uzaklıkta.

Milas’ta Konaklayabileceğiniz En İyi Oteller

Muğla’nın en büyük ikinci ilçesi konumda olan ve tatil beldelerine oldukça yakın bölgede olan Milas, konaklamaları için birbirinden kaliteli Milas otelleri bulunmaktadır. Uygun fiyat olanakları ve kaliteli hizmetleri nedeniyle kaliteli hizmeti sonuna kadar hissedebilirsiniz.

Siler Otel Milas, Milas havalimanına 9 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Bodrum’a 42 kilometre uzaklıkta bulunan bu tesis, iş seyahatleri ve turistik geziler için en fazla tercih edilen otellerden bir tanesidir. Ücretli ve ücretsiz olanakları, sigara içilmeyen odaları, bar ve kuru temizleme olanaklarının yanı sıra ücretsiz havaalanı servisi bulunmaktadır.

Hermess Butik Otel –Ören, Milas ilçesine bağlı olan Ören’de bulunan bu tesis, denize 80 metre uzaklıktadır. Eşsiz doğa güzelliğine ev sahipliği yapan Hermess Butik Otel, çam ağaçlarıyla çevrelenmiş tesiste huzurlu dakikalar geçirebileceksiniz.

Miss Hotel Karya, Gökova körfezinde yer alan bu tesis, yeşil ve mavinin eşsiz güzelliklerini içinde barındırıyor. Denize yürüme mesafesinde olan bu tesis, doğal ürünlerin kullanıldığı lezzetli mutfağında eşsiz lezzetler sunarak ev rahatlığını sunan bir tesis olarak tanımlanmaktadır.

Daha fazla bilgi için https://www.gezinomi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YolveMacera

Başa dön tuşu