Mestia / Gürcistan – 9 / 14 Temmuz 2018

Gürcistan’da gözlerden uzak, dağlar ve yeşillikler içine saklanmış Svaneti bölgesi ve doğa severler için adeta bir cennet: Mestia…

Geçtiğimiz yıllarda çok defalar kıyı bucak dolaştığımız bu bölgedeki deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak isteriz.

Gürcistan henüz vize istememekte, bu etkinliğimizde buluşma ve ayrılma güzergahımız Trabzon ve civarında olacak. Aracımıza Trabzon – Hopa sahilyolu üzerinde herhangi bir noktadan dahil olabilirsiniz. Ayrıca isterseniz, direk Batum’a uçak ile ulaşım o noktadan da araca eklenebilir/ayrılabilirsiniz.

Kısaca detayları paylaşalım sizlerle…

9 Temmuz Pazartesi 1. Gün: Saat 12:00′ a kadar Trabzon Havalanında buluşma. Ardından aracımıza binip Hopa’da öğlen yemeği molası verdikten sonra yaklaşık 2,5 saatte Sarp sınır kapısına varacağız. Sınır geçişi ardında, öğleden sonra Batum’a ulaşmış oluyoruz. Gece konaklayacağımız mekana eşyalarımızı bırakıp Batum sokaklarını keşfe çıkıyoruz elbette. Konaklama Batum merkezde otelimizde olacak ilk gece.

10 Temmuz Salı 2.Gün: Kahvaltı sonrası Kobuleti, Poti, Zugdidi şehirlerinden geçerek Yukarı Svaneti Bölgesi’nin merkezi Mestia kasabasına ulaşmayı planlıyoruz. Havanın güzel olacağını göz önünde bulundurursak yol üzerinde Kobuleti’de bir deniz molası vereceğiz, öğlen yemeğimizi burada yiyeceğiz. Yolumuz kilometre anlamında çok uzun olmasa da, Gürcistan’ın doğası gereği yolculuk yaklaşık 4 saat kadar sürecek. Akşam saatlerinde Mestia merkezde otelimize ulaşmış olacağız.

11 Temmuz – 13 Temmuz 3.4 ve 5. günleri arasında Mestia bölgesinde faaliyetlerimiz devam edecek. Etkinliğin bu kısmına hava ve yol koşullarına göre sıralamada değişiklik yapmak durumunda kalabileceğimiz için detaylı olarak işlemiyoruz. Ancak özet yapmak gerekirse her günümüz muhteşem doğa, yürüyüş ve fotografla dolu dolu geçecek. Akşamları ise ev yapımı Gürcü şarapları eşliğinde Mestia’nın birbirinden güzel mekanlarından birinde yorgunluğumuzu atacağız elbette.

Yapacağımız doğa yürüyüşleri kolay – orta düzeydedir. Sağlık sorunu yaşamayan her katılımcıya uygundur. Yürüyüş yapmak istemediğiniz zamanlar da kasabada da keyifli zamanlar geçirebileceğiniz mekanlar mevcuttur.

Mestia’da bulunduğumuz günler arasında görmeyi planladığımız yerler:

Ushba Buzulu
Becho Vadisi
Mazeri Şelalesi
Zuruldi
Chaladi Buzulu
Mestia Kasaba Gezintisi ve Müzeler
Mestia Seyir Noktasına yürüyüş biçiminde olacak.

14 Temmuz Cumartesi 6. Gün: Sabah erken saatlerde dönüş için yola çıkıyoruz. Hedefimiz önce Batum’a, oradan da Türkiye’ye geçmek olacak. Sarp sınır kapısından çıkıp Hopa üzerinden Trabzon’a dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra vedalaşıyoruz. Etkinliğin bitiş saati akşam olacağı için dönüş programınızı Cumartesi gecesi akşam saatlerinde (22:00’dan sonra) tercih etmelisiniz.

Etkinlik bedeli:

15 kişi ve üzerinde katılım olursa 1400 TL, bu sayının altında kalınırsa 1500 TL

Fiyata Dahil Olanlar

3 – 4 yıldızlı ya da benzer standartlarda otellerde 2 kişilik odalarda konaklama + Kahvaltı
Trabzon – Mestia – Trabzon Ulaşım
Mestia – Becho Vadisi Ulaşım
Mestia – Zuruldi – Mestia Ulaşım
Kapsamlı Yurt Dışı Seyahat Sigortası
Tüm Rehberlikler

Fiyata Dahil Olmayanlar

Kahvaltı hariç yemek masrafları
Müze – Ören Yeri giriş ücretleri
Ekstra özel harcamalar
Chaladi Buzul ve Ushguli Gezisi ulaşımları paylaşılacak
(yolları bozuk olduğu için bizim aracımız gidemiyor)

Tercihen bilekli bot, yoksa uygun bir yürüyüş ayakkabısı, mont, polar almanızı öneririz. Bavul yerine sırt çantası ya da esnek taşıma çantalarıyla gelmeniz tercih edilir.

Katılım ve sorularınız için:

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Katılım için:

yolvemacera@gmail.com adresimize bilgilerinizi yollamalısınız. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz, mesaj atabilirsiniz.

Etkinliklerimizi A Sınıfı seyahat acentası Extway işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız.

Keyifli yolculuklar dileriz…

Bunlara da Göz Atın

gürle köyü

Gürle – Gemiç Geçişi Doğa Yürüyüşü (3 Şubat – Pazar)

Osmanlı izlerinin belki de en yoğun olarak gözlemlenebildiği bir bölgede olacağız bu hafta sonu. Gemlik …

Bir Yorum

  1. böyle organizasyonları bayram tatiline denk getirseniz daha iyi olmazmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir