Marmaris Bozburun Yarımadası – Mini Karia 26/29 Ekim 2018

Yolumuz yeniden Antik Karia Uygarlığıyla kesişiyor.

25 Ekim Perşembe akşam İstanbul’dan aracımızla yola çıkıp, 26 Ekim Cuma sabahtan Marmaris Bozburun yarımadasında yer alan şirin balıkçı köyü Söğüt’e ulaşacağız. Denize sıfır konaklama yerimize yerleşip destansı bir tarihe sahip olan Karyalılar’ın izini süreceğiz.

Harika koylar, harika patikalar, her an karşımıza çıkabilecek sürpriz Karia kalıntıları, taze balık menüsünden oluşan akşam yemekleri ve mini bir tekne gezisi bizleri bekliyor:)

Serçe Limanı, Bozuk Kale, Turunç, Bayır, Kumlubük, Amos Antik Kent, Çiftlik Adası ve Koyu, Bozburun, Selimiye, Kızkumu, Orhaniye bu etkinlikte göreceğimiz yerlerden bazıları.

1. Gün
4 saat sürecek kolay orta zorlukta Kumlubük – Bayır Doğa Yürüyüşü. Başlarken Amos Antik Kent’i gezip Kumlubük’te yüzeceğiz. Yürüyüş bitiminde Çiftlik Koyu’nda yüzüp aracımızla konaklama mekanımıza ulaşacağız Konaklama Söğüt’te.
 
2. Gün
Bugünkü aktivitemiz Serçe Koyu’nda yüzerek başlayacak, sonrasında 3 saatlik kolay orta zorlukta bir yürüyüşle Bozuk Kale’ye geçeceğiz. Uzun bir yüzme ve yemek molasından sonra bir tekne bizi Serçe Limanına bırakacak. Aracımızla konaklama yerimize ulaşacağız, dönüşte bir sürprizimiz olabilir:) Konaklama Söğüt’te.
 
3. Gün
Yaklaşık 3 saat sürecek kolay – orta zorlukta bir doğa yürüyüşüyle Bozburun – Selimiye geçişini yapacağız. Yürüyüş sonrası Selimiye’de uzun bir yüzme molası. Konaklama Söğüt’te.
 
4. Gün
Keyifli bir kahvaltının ardından dönüş yoluna geçeceğiz. Önce Turgut Şelalesi ve ardından Kızkumu bölgesinde bir fotoğraf molası vererek yola devam edeceğiz.
 
Pazartesi gece saatlerinde İstanbul’da olmayı planlıyoruz. Etkinliğimizi daha seri bir araç olduğu için 16 kişilik Lüks Mercedes Minibüsle gerçekleştireceğiz.
 
FİYATLANDIRMA
14 kişi ve üzerinde katılımcı olursa etkinlik ücreti 840 TL
Daha az sayıda katılımlarda 960 TL

İstanbul dışındaki yerlerden, ya da bizim aracımızı tercih etmeyip kendi imkanlarınızla bölgeye ulaşmanız halinde fiyat için bizimle iletişim kurunuz.

Dahil olanlar: 

2 kişilik odalarda bir kişi konaklama ve sabahları serpme kahvaltı
İstanbul-Söğüt-İstanbul ulaşım (Güzergah üzerinde dilediğiniz yerden aracımıza dahil olabilirsiniz)
Bölgede kullanacağımız tüm ara ulaşımlar
Kapsamlı seyahat sigortası
Tüm rehberlikler

Dahil Olmayanlar:

Kahvaltı hariç öğünler ve ekstra harcamalar
Serçe Limanı – Bozuk Kale – Serçe Limanı Tekne ulaşımı kişi başına 30 – 40 TL

Telefon numaramız: 0530 2231195

E-mail: yolvemacera@gmail.com

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  KATILIM KOŞULLARI

  Katılım esnasında etkinlik bedelinin en az yarısı (350 TL) talep edilecektir. Etkinliğin 1 hafta öncesinden itibaren ( 19 Ekim Cuma akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

  ACENTA VE REHBERLER

  Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentaları işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ve kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

  Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
  Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

  Keyifli etkinlikler dileriz:)

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  İlgili Makaleler

  Başa dön tuşu