Uncategorized

Mardin, Hasankeyf, Nemrut, Ahlat, Van: Kadim Bir Yolculuk (10 – 13 Eylül 2020)

Cennet ülkemizin en kadim bölgelerinden birine gidiyoruz bu kez. Kültürlerin harmanlandığı, büyük insanlık yürüyüşünün önemli adımlarının atıldığı, köklerimizin yeşerdiği topraklara, Anadolu’nun acılarla yoğrulmuş diyarına. Eşsiz coğrafi ve kültürel zenginliklerin iç içe geçtiği Doğu ve Güneydoğu’ya.

Mardin‘den başlayacak gezimiz, Midyat, Hasankeyf, Bitlis, Tatvan, Nemrut Dağı ve Nemrut Krater Gölü, Ahlat, Ahtamar Adası (Akdamar), Gevaş ve Van’ı da içine alıp, unutulmaz deneyimlerle sonlanacak.

mardin
Mardin

Vaktimiz uygun olursa Van’ın Gürpınar ilçesinde bulunan Çavuştepe Kalesi’ne de uğrayacak ve orada gönüllü bekçilik yaparken Urartuca’yı öğrenen, Mehmet Kuşman amcamızla tanışacağız.

Yolculuğumuz elbette bitecek ama ya bıraktığı etki…

İstanbul’dan katılacak olanlar 10 Eylül Perşembe sabah Pegasus 06:30 uçağıyla Mardin’e uçuyoruz.

Diğer illerden ya da başka ulaşım yöntemleriyle gelecek olan arkadaşlarla Mardin merkezde öğleden önce buluşabiliriz. Zira ilk gün Mardin’in sokaklarında fotoğraf ve kültür avına çıkacağız. Mardin Kalesi’nden şehri izleyeceğiz.

Dönüş 13 Eylül Pazar Pegasus Van – Sabiha Gökçen 21:40 uçağı. Yine başka ulaşım metodu kullanacak arkadaşlar Van’dan akşam yola çıkacak şekilde planlama yapmalılar.

11 Eylül Cuma kahvaltı sonrası Mardin’den aracımız bizi alacak ve Midyat – Hasankeyf – Bitlis üzerinden Tatvan’a götürecek. Konaklama Tatvan’da.

12 Eylül Cumartesi Tatvan civarında olacağız. Nemrut Dağı, Nemrut Krater Gölü, Ahlat Gezisi bugün. Konaklama yine Tatvan’da. Nemrut Krater Gölü civarında 2-3 saat sürecek bir doğa Yürüyüşü yapacağız, yüzme malzemeleriniz de yanınızda olsun:)

Nemrut
Nemrut

13 Eylül Pazar, kahvaltıdan sonra Van’a doğru yolculuğumuz başlayacak. Kuzeyde Süphan Dağı ve hemen yanımızda Van Gölü bize yolculuk boyunca eşlik edecek. Ahtamar Adası, Çavuştepe Kalesi, Van Kalesi Gezileri bugün. Yüzme malzemeleriniz yine yakınlarda olsun, her an ihtiyacınız olabilir:)

Akşam aracımız bizi Van Havaalanı’na bırakacak.

Etkinlik Fiyatı
1490 TL (Rehberler hariç 14 kişi katılımlarda)
Daha az sayıda katılımlarda %10 Artış gösterebilir.

Fiyata Dahil Olanlar
1 Gece Mardin Konaklama (3 yıldız ya da muadil) Kahvaltı dahil
2 Gece Tatvan Konaklama (3 yıldız ya da muadil) Kahvaltı dahil
Bölgede kullanacağımız tüm ara ulaşımlar ve yerel rehberlik.
Doğa Sporları Rehberlikler
Kapsamlı Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar
İstanbul – Mardin, Van – İstanbul ana ulaşım
Kahvaltı hariç diğer öğün yemekler
Müze ören yeri giriş ücretleri – Müze kartlarınız yanınızda olsun
Ahdamar Adası feribot ücreti
Ekstra diğer harcamalar

Seyahat Sigortası için TC kimlik numaranızı, iletişim için kendi telefon numaranızı ve ihtiyaç olması halinde ulaşabileceğimiz bir yakınınızın telefon numarasını yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilir ve WhatsApp iletişimi kurabilirsiniz.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A5910 Extway Turizm Seyahat Acentası tarafından yapılmaktadır. D2 Belgeli araçlar ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Lideri belgesi olan, ilk yardım sertifikalı, oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlikler üzerinde değişiklikler yapabilirler.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin üçte biri (1/3) kapora talep edilecektir. Acenta kuralları gereği 7 Ekim Pazartesi akşam 17:00’den önce yapılan iptallerde kaporanız iade edilir.

Etkinlik öncesi akşam ya da etkinlik sabahı HERHANGİ bir nedenle etkinliğe katılamayacağını belirten arkadaşlardan etkinlik ücretinin tamamı talep edilecektir.

Önemli Notlar ve Genel Bilgilendirme

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Extway Turizm Seyahat Acentası Belge No: 5910

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 2 =

Başa dön tuşu