Makedonya’nın Doğasına Yolculuk 28 Mayıs – 1 Haziran / 4 gece 5 gün

Defalarca gittiğimiz Makedonya’da yürümediğimiz yer kalmadı diyebiliriz. Biz de kazandığımız tecrübeyi sizlerle paylaşmak isteriz. Makedonya’nın en keyifli noktalarında yürüyüşler yapacak, hem doğa hem de tarihi bir arada yaşayacağız.

Üsküp, Matka Kanyonu, Galicia Milli parkı, Pelister milli parkı, Ohrid ve Ohrid gölü civarı, göreceğimiz yerlerden bazıları…

Makedonya vize istememektedir. Pasaportunuz ile yurt dışı çıkış vergisi(yaklaşık 15 lira) ödeyerek seyahat edebilirsiniz.

Gezi planımız aşağıda:

28 Mayıs Pazartesi 1. Gün: Uçağımızla öğlen saatlerinde Üsküp havaalanına inmiş oluyoruz. Havaalanından Üsküp merkezdeki otelimize geçiş yapıp, odalarımıza yerleştikten sonra buluşup Üsküp sokaklarında dolanıyoruz. Ardından şehri keşfedelim gecenin ilerleyen saatlerine kadar. Üsküp merkezde yer alan müzeler, kale, Vardar Nehri, eski Osmanlı çarşısı gerçekten görülmeye değer yerler. Konaklama Üsküp’te otelimizde.

29 Mayıs Salı: Sabahtan Matka Kanyonuna gideceğiz bugün. İsteyenler kanyon etrafındaki keyifli mekanda günü geçirirken, isteyenlerle kano veya bot kiralayıp kanyonun derinliklerine kadar gidebiliriz. Aynı zamanda yüzme şansımızda olabilir bu muhteşem kanyonda. Kanyon içinde katılmak isteyen arkadaşlarla 2 saatlik bir yürüyüş yapacağız ayrıca. Öğlen saatlerinde aracımıza binip önce Tetova üzerinden Ohrid’de konaklayacağımız yere ulaşacağız. Konaklama ve eğlence Ohrid’de olacak.

30 Mayıs Çarşamba: Kahvaltı sonrası Ohrid gölünde yüzme keyfi yaptıktan sonra, Galicia Milli parkı bölgesine gideceğiz. Burada doğa ile bütünleşme zamanı. Yaklaşık 3 saat süren keyifli bir yürüyüş bizleri bekliyor, dönüş yolunda The Bay of Bones Su müzesine de uğrayacağız. Dopdolu ve sürprizlerle dolu birgün. Konaklama Ohrid’de otelimizde. Keyifli bir Makedon restoranında yerel müzikler eşliğinde Ohrid’e veda edeceğiz.

31 Mayis Perşembe: Sabahtan Ohrid ve civarında gezilecek yerleri tamamladıktan Pelister milli parkına doğru yola çıkacağız. Burada Pelister zirvesine doğru bir yürüyüşümüz daha olacak. Yürüyüş bitiminde dinlendikten sonra Üsküp’e doğru yola çıkacağız. Akşam son alışverişler ve eğlence için Üsküp’teyiz. Konaklama yine ilk gün kaldığımız otelimizde

1 Haziran Cuma: Kahvaltı sonrası aracımıza binip havalanına gidiyoruz ve Makedonya’ya veda ediyoruz…

Etkinlik bedeli:

Katılımcı sayısı 13 ve üzerinde olması durumunda 270 euro, daha az katılımcı olması durumunda ise 290 euro.

Dahil Olanlar

Ana ulaşım hariç ülke içinde tüm ulaşımlar

3 ve 4 yıldızlı otellerde 4 gece konaklama ve kahvaltı – (2 kişilik odada kişi)

Tüm rehberlikler

Tam kapsamlı seyahat sigortası ve acente giderleri

Hariç olanlar:

Müze girişleri, öğle- akşam yemekleri ( yemek fiyatları oldukça uygun)

Katılım için: yolvemacera@gmail.com veya bilgi@gezginlerkulubu.org adreslerinden birine mail ile bilgilerinizi yollamalısınız.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz, mesaj atabilirsiniz.

Önerilen uçuşlar:

Gidiş Pegasus İstanbul – Üsküp 28 Mayıs Pazartesi uçuşu

Dönüş Pegasus Üsküp – İstanbul 1 Haziran Cuma uçuşu uygun gözüküyor.

Makedonya’ya uçak harici otobüs ile gelmeniz durumunda aracımız sizi karşılayacaktır. Detay için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası Extway turizm kapsamında yapıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu