Makedonya’nın Doğasına Yolculuk (18 – 23 Mayıs 2020)

Bir kez daha Balkanlar’a Makedonya’ya gidiyoruz, en güzel mevsimde. Bir hafta boyunca bu dost topraklarda doğa ve macera dolu bir hafta geçireceğiz.

Üsküp, Matka Kanyonu, Mavrova Milli parkı, Galicia Milli parkı, Pelister milli parkı, Ohrid ve Ohrid gölü civarı, Struga Bölgesi göreceğimiz yerlerden bazıları…

Makedonya vize istememektedir. Pasaportunuz ile yurt dışı çıkış harcı ödeyerek seyahat edebilirsiniz.

ohrid
Ohrid’den bir kare

Gezi planımız aşağıda:

18 Mayıs Pazartesi 1. Gün: Uçağımızla öğlen saatlerinde Üsküp havaalanına inmiş oluyoruz. Burada bize bir hafta boyunca eşlik edecek olan minibüsümüz ile buluşuyoruz. Havaalanından Üsküp merkezdeki otelimize geçip, odalarımıza yerleştikten sonra yemek molası vereceğiz.
Eski Üsküp sokaklarında cevabi (köfte) öneririz:)

Yemek sonrası aracımıza binip Matka Kanyonu’na gideceğiz. İsteyenler kanyon girişindeki keyifli mekanda günü geçirirken, isteyenlerle kano veya bot kiralayıp kanyonun derinliklerine kadar gidebiliriz. Aynı zamanda yüzme şansımız da olacak bu muhteşem kanyonda.

Ardından şehri keşfedelim gecenin ilerleyen saatlerine kadar.
Üsküp merkezde yer alan kale, Vardar Nehri ve üzerindeki köprüler, Tarihi Osmanlı Çarşısı gerçekten görülmeye değer yerler.

19 Mayıs Salı: Kahvaltı sonrası Ohrid’e ulaşmak üzere yola çıkacağız. Ohrid Gölü’nde yüzme keyfi yaptıktan sonra, şehrin eğlenceli sokaklarını keşfedeceğiz. Ohrid’de 365 tane kilise, Osmanlı Çarşısı, muhteşem Ohrid Gölü manzara noktaları olduğunu düşünürsek gezecek, görecek yer çok.

20 Mayıs Çarşamba: Galicia Milli Parkı bölgesine gideceğiz.
Burada kısa doğa yürüyüşleri ve yüzme molaları yaptıktan sonra The Bay of Bones Su müzesine uğrayacağız. Yabani hayvanlardan ve düşman saldırılarından korunmak için göl üzerine inşa edilmiş oldukça ilginç bir yerleşim. Ohrid Gölü’nü besleyen ana nehirlerinden birinin doğduğu yer ve tam da burada kurulmuş olan etkileyici bir kilise de yine bugün göreceğimiz güzelliklerden. Özetle dopdolu ve süprizlere açık bir gün sizleri bekliyor.

Bu gece Makedon restoranında yerel müzikler eşliğinde Ohrid’e veda edeceğiz.

21 Mayıs Perşembe: Ohrid’de yapacağımız kahvaltının ardından şehre veda edeceğiz. Aynı zamanda Ohrid’in komşu kasabası olan ve Ohrid Gölü’nün fazla suyunu boşalttığı yerde kurulmuş olan Struga’da uzun bir serbest zaman yapacak ve ardından ülkenin en keyifli bölgelerinden biri olan Mavrovo Milli Parkı’na doğru yol alacağız. Akşam konaklama göl manzarasına karşı Mavrovo’da otelimizde…

22 Mayıs Cuma: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mavrova’da çok keyifli bir doğa yürüyüşü yapacağız yaklaşık 3- 4 saat kadar. Yürüyüş bitiminde dinlendikten sonra Üsküp’e doğru yola çıkacağız. Akşam son alışverişler, serbest zaman ve eğlence için Üsküp’teyiz.

23 Mayıs Cumartesi: Kahvaltı sonrası aracımıza binip havaalanına gidiyoruz ve Makedonya’ya veda ediyoruz…

Etkinlik bedeli:
Üsküp’e ulaşım hariç tüm ulaşımlar,
3 ve 4 yıldızlı ya da butik keyifli otellerde 5 gece konaklama ve kahvaltı, tüm rehberlikler, kapsamlı seyahat sigortası dahil 470 euro

Konaklama 2 kişilik odada kişi başı geçerlidir.

Hariç olanlar:
Müze, ören yeri girişleri, öğle- akşam yemekleri ( yemek fiyatları oldukça uygun), extra harcamalar

Sorularınız için bilgi@yolvemacera.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Etkinliğimizi sosyal medya üzerinden görüntülemek isterseniz: https://www.facebook.com/events/2394306360831646/

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Uçak planlaması için Pegasus İstanbul – Üsküp 18 Mayıs 2020 10:25 uçağını düşünebilirsiniz.

  Dönüş için Pegasus Üsküp – İstanbul 11:45 uçağı uygun gözüküyor.

  Etkinliklerimiz A sınıfı seyahat acentası Extway tarafıdan yapılmaktadır.

  Başa dön tuşu