M.S. 320’de Roma’da Olmak: Roma Reborn

Çoğu kişi arkeolojiden ve antik yerleri gezmekten hoşlanır. Ancak aradan geçen yüzyıllar sonucu gördüğümüz şeyler, özellikle fazlaca tahribat yaşadıysa, aslında var olan ihtişamlı yapılar hakkında yeterince bir fikir veremeyebilir bizlere. Ya da parça parça gezdiğimiz anfi tiyatro ile tapınak arasındaki boş yerlerin bir zamanlar nasıl göründüğünü tam canlandıramayız gözümüzde.

Aşağıda izleyeceğiniz video bu sorunu ortadan kaldırmak adına düşünülmüş başarılı bir çalışma. Antik Roma, MS 320’de neye benziyordu dersiniz? Roma Reburn, Roma’nın altın çağlarını yaşadığı bir dönemde, orada bulunmanın nasıl bir şey olacağını göstermek için hazırlanmış 3D bir dijital model.

Tiber Nehri civarlarında, imparatorluğun kalbinde kısa bir tura çıkartalım sizleri…

 

Paylaşmak İsterseniz...

Bunlara da Göz Atın

İnsanlık Kendini Nasıl Yok Etti?

Eğer bir gün insan uygarlığı kendini yok ederse, hayatta kalanlar gezegenimize bakacak ve “Ne oldu?” diye soracaklar. Cevaplar buna benzer bir şey olabilir… Yok oluşumuz temel sebebi belirli bir felaket, çatışma veya yıkım olmayacak; Sorunun başlangıcı insan beyninin  mimarisinde yatıyor olacak. Zihnimizde en baş döndürücü düşüncelerimizin açığa çıktığı, sinirbilimciler tarafından “neocortex” diye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir