GEÇMİŞ ETKİNLİKLERİMİZ

Kıyıköy – Kastro Doğa Yürüyüşü (Yeni Rota) 28 Nisan Pazar

Çok sevdiğimiz bir rota, Kıyıköy’den Kastro’ya yürümek. Her mevsim güzel olsa da özellikle bahar aylarında tam bir renk cümbüşü.

Her iki yanından akarak denize ulaşan “Pabuç” ve “Kazan” adlı derelerin arasında yarımada gibi uzanan yüksek bir tepede yer alan Kıyıköy.

Dünyanın en eski taş oyma manastırlarından Aya Nikola Manastırı burada, kasaba yakınındaki Bahçeköy manda yoğurduyla ünlü.

2 seçenekli olarak planladık bu etkinliğimizi. İsterseniz kısa keyifli bir doğa yürüyüşü yapıp, deniz, nehir, fotoğraf keyfi yapabilir, ya da uzun orta zorlukta yine harika bir doğa yürüyüşüyle günü geçirebilirsiniz.

Her iki seçenekte de başlama ve bitiş noktaları aynı. Kıyıköy ve Kastro:)

Karyalılar’ca kurulduğu kabul edilen Kıyıköy’ün antik çağdaki adı Salmydessos’tur. İmparator Neron, Trakya Valisi olduğu yıllarda o zamanki adıyla Salmydessos’a sayfiyeye gelirdi. Köyün girişindeki kapı o çağlardan kalma Bizans eseridir.

Köyde günümüzde Selanikli Türkler yaşamakta.

28 Nisan 2019 Pazar günü tam da bu köye gideceğiz, Deniz – Tarih – Doğa harika bir gün geçirmek için.

Orman içi çok keyifli patikalar ve zaman zaman orman yollarında yaklaşık 4 – 5 saat doğa yürüyüşü yapacağız. Hedefimiz gizli koylardan geçerek, farklı bir rotadan Kastro’ya ulaşmak.

Yürüyüşün bittiği yerde Kastro’da denize nazır harika bir kır lokantası var, oraya vardığımızda serbest zaman, eğer denizi özleyenlerdenseniz mayonuzu getirmeyi unutmayınız…

Kahvaltı evden getireceğimiz malzemelerle Saray’da bir açık hava çay bahçesinde. Bahçenin yakınında çorba ya da börekçiler de var.

Öğlen yemeği hazırladığımız sandviç tarzı yiyeceklerle.

Eğer etkinliğin uzun doğa yürüyüşü kısmına katılmak istemezseniz, yürüyüşümüzün yaklaşık 1 saat sürecek kısmına katılabilir, nehirde kano ya da tekne gezisi yapabilir (ekstra)

Kıyıköy sokaklarında ve hemen yanıbaşındaki plaj ve nehirler bölgesinde fotoğraf avına çıkabilir ve işiniz bitince de akşama doğru aracımızla birlikte buluşacağımız yere yani Kastro’ya geçebilirsiniz. Bu aktiviteler için rehberlerimizden biri sizlere eşlik edecek. Her iki yerin de denizi çok güzeldir, tüm gününüzü deniz, kitap, güneş üçlüsü ile bile geçirebilirsiniz.

FİYAT: 
25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 90 TL
25 kişi altında katılımcı olursa (minimum 14 katılımcı) 110 TL
Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası ve tabii doğada sıcak çay keyfi

2 kişilik %50 indirimli öğrenci (Lise düzeyine kadar) kontenjanımız bu etkinlik için de geçerli:)

İLETİŞİM

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresimize iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Aşağıdaki formu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçeceğiz.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

ARAÇ HAREKET YER VE SAATLERİ:

07:00 Bostancı Köprüsü Kadıköy istikameti
07:05 Göztepe Köprüsü Kadıköy istikameti,
07:15 Kadıköy
07:30 Mecidiyeköy
07:45 Ömür
08:15 Beylikdüzü

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahil olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz planladığımız aktiviteleri yapma şansımız artacaktır:)

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında 50 lira ön ödeme istenecektir. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlikler üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

Yürüyüş esnasında min. 2 lt su bulundurmalısınız. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş (kuru incir, kuru üzüm vs.) alabilirsiniz.

Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

ACENTA VE ULAŞIM

Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm güvencesiyle yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Keyfili etkinlikler dileriz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı