Kastro – Çilingoz Geçişi (9 Aralık 2018 – Pazar)

Trakya bölgesinin Karadeniz koylarına gidiyoruz yeniden.

Bu kez etkileyici bir tabiat parkından, eşsiz bir kumsalı olan Kastro’dan yürüyüşe başlayıp bölgenin belki de en göz alıcı koyu olan Çilingoz’da bitireceğiz yürüyüşümüzü. Orman için oldukça keyifli patikalar ve traktör yollarından oluşan parkur yaklaşık 18 km, kolay-orta zorlukta etaplar içeriyor.

Bizimle düzenli olarak yürüyüşlere katılan arkadaşlar bu parkurla birlikte, Karadeniz’in İstanbul Boğazıyla buluştuğu nokta olan Rumeli Feneri Köyü’nden Bulgaristan sınırı olan İğneada’ya kadar yaklaşık 250 km’lik yolu etap etap yürümüş olacaklar.

Elbette kimi yerini ilk kez bizim keşfettiğimiz bu hat üzerindeki doğaya sonradan birçok müdahale yapıldı, bölgedeki sayısız doğa alanı, göl, orman, koy, patika ranta ve özel mülkiyete açıldı ve geri dönüşü olmayacak şekilde avuçlarımızdan kayıp gitti.

Bu alanlar şimdilik o talandan geriye kalanlar.

Etkinlik Fiyatı:

25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 110 TL
Daha az sayıda katılımlarda 130 TL (minimum 14 kişi )

Dahil olanlar: (Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası + Acenta Giderleri ve tabii doğada sıcak çay keyfi:))

Yolda bir köy kahvesinde evden getireceğimiz malzemelerle kahvaltı yapacağız, öğlen sandviç tarzı yiyecekler doğada. Bakkal alışverişi kahvaltı yapacağımız köyde olacak.

KATILIM KOŞULLARI 

* Kesin katılım için telefon numaranızı, durak bilginizi ve kapora (70 TL) ödeme bilgilerinizi yolvemacera@gmail.com mail adresine ya da aşağıdaki telefon numarasına whatsapp üzerinden yollamanız gerekmektedir.

Etkinlik haftası Cuma 17:00’den sonra yapacağınız iptallerde acenta kuralları gereği kapora iadesi yapılmamaktadır.

İLETİŞİM İÇİN TELEFONUMUZ: 0530 223 11 95
(WhatsApp üzerinden de bize ulaşabilirsiniz)

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

Araç Hareket saatleri:

06:30 Bostancı Köprüsü Kadıköy istikameti
06:35 Göztepe Köprüsü Kadıköy istikameti,
06:40 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın Önü
06:55 Mecidiyeköy Trump Tower Önü
07:10 Ömür E5 Durağı
07:30 Beylikdüzü Migros Karşısı

Yol üstünde E5 boyunca size uygun bir duraktan dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz planladığımız aktiviteleri yapma şansımız artacaktır:)

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlikler üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR
Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Tercihen, bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

Yürüyüş esnasında min. 2 lt su bulundurmalısınız. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş (kuru incir, kuru üzüm vs.) alabilirsiniz.

Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyfili etkinlikler dileriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu