Kastamonu Daday ve Ilgaz Doğa Yürüyüşleri / 22 – 23 Aralık

Evliyalar şehri olarak da bilinen Kastamonu Batı Karadeniz Bölgesinde cennet beldelerimizden birisi. Bünyesinde onlarca güzellik saklı olan bu şehrimizin en özel yerlerinden birisi de Daday ilçesi.

Biz de bu sefer biraz da buraların doğasını keşfedelim diye düşündük.

Hem Daday civarında bulunan yaylaları dolaşalım hem de çocukluğumuzun Dağı Ilgaz’da doğa hatta şansımız yaver giderse kar yürüyüşü yapalım dedik. Aynı zamanda erken yılbaşı kutlaması da olacak bu bizler için. Konaklamamız bir at çiftliğinde üstelik…

Planlamamız şu şekilde olacak.

Konaklama yapacağımız mekan

21 Aralık Cuma akşamı yola çıkacağız. 22 Aralık Cumartesi sabah erken saatlerde Daday ilçesi Çömlekçiler Köyünde bulunan at çiftliğimize varacağız. Vardığımız zaman tamamen yöresel ürünlerden oluşan keyifli bir kahvaltı bizi bekliyor olacak. Bir süre odalarımıza yerleşme ve dinlenme arası verdikten sonra asırlık evlerden oluşan Çıllar köyünde gezerek, civarda doğa yürüyüşleri yapacağız.

Bu esnada eğer isterseniz ata binme şansınız da olacak elbette.( Ekstra)

Tüm günü doğada geçirdikten sonra akşam çiftliğimize döneceğiz.. Ev yapımı tamamen doğal ürünlerden hazırlanmış yemeğimizi yedikten sonra havanın durumuna bağlı olarak dışarıda ateş yakarak şarkı türküler eşliğinde gecenin keyfini çıkartabiliriz. Konaklama çiftlik evimizde olacak

23 Aralık Pazar kahvaltı sonrasında aracımıza geçip yaklaşık 1,5 saat yolculuk yaptıktan sonra Ilgaz’a ulaşacağız. Ilgaz’da keyifli bir yürüyüş muhteşem görüntüler eşliğinde bizi bekliyor olacak. Etkinlik bitiminde eğer ortak karar çıkarsa karda sucuk ekmek yapabiliriz aracımızın civarında.

Öğleden sonra 15:00 gibi dönüş yolculuğumuz başlayacak. Yol durumuna göre 22:00 civarında İstanbul’da olmayı planlıyoruz.

FİYAT

29 kişilik araçta 25 kişi ve üzerinde olursak 360 TL
29 kişilik araçta 25 kişi altında kalınırsa 390 TL

Etkinliğimiz minimum 15 katılımcı ile gerçekleştirilecektir. Katılımcı arkadaşlardan kesinlik kazanması açısından katılım anında 150 tl kapora talep edilecektir.

Araçta koltuk işgal etmemesi koşuluyla 7 yaşa kadar çocuklar ücretsizdir.

Lise düzeyine kadar 2 öğrenci için %50 indirim kontenjanımız bulunmaktadır. Daha fazla öğrenci olması durumunda bu indirim paylaştırılacaktır.

DAHİL OLANLAR

Ulaşım
Daday At Çiftliğinde Konaklama ( 2 kişilik odalarda kişi başı fiyatı)
2 açık büfe kahvaltı
1 akşam yemeği
Doğa rehberlikleri
Mili Park Giriş Ücreti
Sigorta
Acenta Giderleri

HARİÇ OLANLAR

Kişisel harcamalar
At biniş ücreti

Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaralarınızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com veya bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  Katılım esnasında etkinlik bedeline karşılık 150 TL kapora talep edilecektir. Etkinliğin 15 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir. Öncesindeki iptallerde kaporanız aynen iade edilecektir.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  Keyifli etkinlikler dileriz…

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu