Karya Antik Yolu Datça Yarımadası Doğa Yürüyüşleri (23 – 26 Nisan 2020(

Likya yollarından sonra bu kez rotamız Antik Karya (Karia) Medeniyeti. Etap etap tamamladığımız yaklaşık 800 kilometrelik bu masalsı yolun, seçtiğimiz en güzel parkurlarını sizlerle bir kez daha yürüyeceğiz.

Bu etkinliğimizde Datça Yarımadası’nda orman içi patikalar, saklanmış koylar ve antik yollarda günübirlik doğa yürüyüşleri yapacak, bulduğumuz her fırsatta yüzecek ve bölgede bulunan görkemli antik kentleri gezip 3500 yıllık bir tarihin gizemlerini açığa çıkarmaya çalışacağız.

23 Nisan 2020 Perşembe öğlene kadar Datça’da buluşuyoruz ve maceramız başlıyor. İstanbul’dan kalkacak olan aracımıza binmek yerine uçakla, ya da başka illerden gelecek olanlar Dalaman’a gelip oradan Datça’ya geçebilirler.

26 Nisan Pazar gece İstanbul’da olmayı planlıyoruz.

Maceramız 4 gün 3 gece sürecek ama siz izin durumunuza göre etkinliğin herhangi bir gününde bize katılıp ayrılabilirsiniz.

İşte Detaylar

1. Gün 22 Nisan Çarşamba gece aracımızla İstanbul’dan yola çıkıp 23 Nisan Perşembe sabah saatlerinde Datça’da olacağız. 3 gün boyunca konaklayacağımız oldukça keyifli, denize sıfır ve aynı zamanda havuzu olan otelimize yerleşip öğlene kadar serbest zaman yapacağız.

O zamana kadar İstanbul dışından gelecek olan arkadaşlarımız da aramıza katılmış olurlar. Öğlen aracımızla yola çıkıp önce Can Yücel’in de yaşadığı Eski Datça sokaklarında fotoğraf avına çıkacak ve Orhan’ın kahvesinde çay ya da nar suyu eşliğinde Can babanın anılarını komşularından dinleyeceğiz:)

Karya Yolu Datça - Bozburun

Sonrasında yine aracımızla Kargı Koyu’na gidip gün batana kadar yüzeceğiz:) Yüzeceğimiz yerde her türlü lojistik imkanlar olacak. Akşam merkeze 5 dakika yürüme mesafesinde olan otelimizdeyiz. Serbest zaman.

2. Gün yaklaşık 20 km’lik bir Karya Yolu yürüyüşüyle ve tabii yüzme molaları eşliğinde Hayıtbükü’ne ulaşacağız, yürümek istemeyenler, otelde diledikleri kadar zaman geçirip sonrasında aracımızla Hayıtbükü’ne ulaşıp denizin ve kumun tadını çıkarabilirler. Akşam yine hep birlikte Datça merkeze, otelimize döneceğiz. Serbest zaman.

Karya Yolu Datça - Bozburun

3. Gün Knidos’a ulaşmak üzere uygun bir yerden yürüyüşe başlayacağız. 13-14 km’lik, bulduğumuz her koyda doyasıya yüzeceğimiz bir yürüyüş olacak. Knidos Antik Kenti gezdikten ve tarihi kalıntılar arasında da yüzdükten sonra aracımız bizi yine Datça’ya götürecek.

Knidos’ta isteyenlerle deniz fenerine kadar yürüyüp, Yunan Adaları’nı ve Knidos’u farklı bir açıdan daha izleme şansımız olacak.

4. Gün geç kahvaltı ve öğlene kadar serbest zamanın ardından dönüş yolculuğumuzda keyifli yol müziklerimiz bize eşlik edecek. 26 Nisan 2020 Pazar saat 23:00 civarında İstanbul’da olmayı planlıyoruz.

Konaklama mekanını tek bir yer olarak belirleme stratejisi izledik, bu sayede her sabah oda toparlama derdi olmayacak. Çok hafif çantalarla dolu dolu günü geçirip akşam yeniden konakladığımız odamıza dönme şansımız olacak.

Etkinlik Fiyatı:
Rehberler hariç 15 kişi üzerinde katılımcı olursa 1490 TL
15 kişi ve daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Fiyata Dahil Olanlar:
İstanbul – Karya (Datça) – İstanbul ana ulaşım ve bölgede ihtiyaç duyacağımız tüm ara ulaşımlar (kara ulaşımı).
Açık büfe kahvaltı dahil, deniz kenarında, havuzlu, oldukça keyifli bir otelde, 3 gece konaklama
(2 kişinin kalacağı odalarda 1 kişi fiyatı)
Rehberlikler
Kapsamlı Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:
Kahvaltı hariç öğünler ve ekstra diğer harcamalar
Müze Ören yeri giriş ücretleri (Müzekart yanınızda olursa işinize yarayacaktır)
İhtiyaca göre ara ulaşım için tekne kullanmamız gerekirse maliyet bölüşülecek. Kişi başı 40-50 TL
Odada tek kişi konaklanmak istenirse günlük +100 TL

Etkinliğin tamamı yerine size uygun bir kısmına katılmayı düşünürseniz fiyat ve planlama için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

Kesin katılım için etkinlik ücretinin 1/3’lük kısmını kapora olarak göndermelisiniz.

Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilir ve WhatsApp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Etkinliğimizi sosyal medya üzerinden görüntülemek isterseniz: https://www.facebook.com/events/731494147335814/

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. Bu faaliyette 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na göre Türkiye’nin tarihi, doğası, kültürü ve turizmi ile ilgili rehberlik faaliyeti niteliğinde bilgi verilmemektedir.

  D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  ÖNEMLİ NOTLAR:
  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.

  Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.

  Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı. Çay kahve keyfi için:)
  Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz ayrıca meyve her zaman iyi gelir:)

  Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon, t-shirt vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta ya da konaklayacağımız yerde bırakacağız. Terinizi silmek ve yeri geldiğinde güneşten korunmak amacıyla tülbent bulundurun.

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere MUTLAKA etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

  Keyfili etkinlikler dileriz

  Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentası Belge No: 5910

  Başa dön tuşu