Karya Yolu Datça – Bozburun Yürüyüşleri ve Deniz Keyfi – 26 / 31 Ekim 2019

Likya yollarından sonra bu kez rotamız antik Karya (Karia) medeniyeti. Zaman içinde etap etap tamamladığımız yaklaşık 800 kilometrelik bu masalsı yolun, seçtiğimiz en güzel parkurlarını sizlerle bir kez daha yürüyeceğiz.

Dalyan, Bozburun yarımadası ve Datça Yarımadalarında orman içi patikalar, saklanmış koylar ve antik yollarda günübirlik doğa yürüyüşleri yapacak, sazlar arasında tekne keyfi, bulduğumuz her fırsatta yüzecek ve onlarca antik kenti gezip 3500 yıllık bir tarihin gizemlerini açığa çıkarmaya çalışacağız.

25 Ekim Cuma akşamı saat 22:00 civarında yola çıkacağız ve 26 Ekim Cumartesi öğlene kadar Dalyan’a ulaşmış olacağız. Uçakla, ya da kendi imkanları ile gelecek olanlar Dalaman’a gelip oradan Dalyan’a geçebilirler.

31 Ekim Perşembe akşam saatlerine kadar birlikteyiz.

Maceramız 6 gün 5 gece sürecek ama siz izin durumunuza göre etkinliğin herhangi bir gününde bize katılıp ayrılabilirsiniz.

Karya Yolu Datça - Bozburun

Detaylar

1. Gün 26 Ekim Cumartesi Dalyan’a geçip bir tekneyle sazlıklar arasından ve kısa bir yürüyüşle Kaunos Antik kente ulaşacağız, İztuzu plajında yüzebiliriz. Köyceğiz Gölü göreceğimiz diğer bir güzellik.
Akşam aracımızla Datça’ya gideceğiz. Konaklama Datça merkezde.

2. Gün yaklaşık 20 km’lik bir Karya Yolu yürüyüşüyle ve tabii yüzme molaları eşliğinde Hayıtbükü‘ne ulaşacağız, yürümek istemeyenler aracımızla Hayıtbükü’ne ulaşıp denizin ve kumun tadını çıkarabilirler. Konaklama Hayıtbükü’nde olacak.

3. Gün Knidos’a ulaşmak üzere uygun bir yerden yürüyüşe başlayacağız. 16-18 km’lik, bulduğumuz her koyda doyasıya yüzeceğimiz bir yürüyüş olacak. Knidos Antik Kenti gezdikten sonra aracımız bizi önce Datça’ya oradan da Bozburun Yarımadası‘nda kalacağımız mekana götürecek. Datça’dan ayrılmadan önce Can Yücel’in (Can Baba) evini ve Eski Datçayı mutlaka tavaf edip fotoğraflayacağız:)

4. Gün Söğüt beldesinde, denize sıfır konaklama mekanımızda harika bir kahvaltının ardından Serçe Koyu yüzme keyfi ve Bozuk Kale‘ye yürüyüş ve yüzme aktiviteleri bizleri bekliyor. Bozuk Kale’den Serçe Limanına dönüş küçük bir balıkçı teknesiyle 🙂 Aracımızla yeniden Söğüt’e.

Karya Yolu Datça - Bozburun

5. Gün Karia Yolu Söğüt – Selimiye etabını yürüyeceğiz, muhteşem manzaralara tanık olacağımız bir 16 km ve finalde, Selimiye’de doyumsuz bir denizde yüzme keyfi. Akşam aracımız bizi Söğüt’e götürecek.

6. Gün Kahvaltının ardından aracımızla dönüş yoluna geçeceğiz. Turgut Şelalesi ve Kızkumu dönüş yolunda uzun mola vereceğimiz iki güzellik:) 31 Ekim 2019 Perşembe saat 23:00 civarında İstanbul’da olmayı planlıyoruz.

Konaklama yerlerini olabildiğince az tutarak taşıyacağımız çantaları hafifletme stratejisi izledik, her sabah oda toparlama derdi de olmayacak. Çok hafif çantalarla dolu dolu günü geçirip akşam yeniden konakladığımız yere dönme şansımız olacak.

Etkinlik Fiyatı:

Rehberler hariç 10 kişi üzerinde katılımcı olursa 1590 TL.

10 kişi ve daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Fiyata Dahil Olanlar:

İstanbul – Karya – İstanbul ana ulaşım ve bölgede ihtiyaç duyacağımız tüm ara ulaşımlar.
Açık büfe kahvaltı dahil 5 gün konaklama (2 kişilik odalarda 1 kişi fiyatı)
Rehberlikler
Kapsamlı Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

Kahvaltı hariç öğünler ve ekstra diğer harcamalar
Bozuk Kale – Serçe Limanı tekne ulaşımı masraf paylaşımı (30 – 35 TL)
Müze Ören yeri giriş ücretleri (Müzekart geçerlidir)

Etkinliğin tamamı yerine size uygun bir kısmına katılmayı düşünürseniz fiyat ve planlama için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

Kesin katılım için etkinlik ücretinin 1/3’lük kısmını kapora olarak göndermelisiniz.

Telefon numaramız: 0530 223 11 95

E-mail: yolvemacera@gmail.com

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Faaliyetlerimiz A5910 Extway Turizm seyahat acentası tarafından yapılmaktadır.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  ÖNEMLİ NOTLAR:

  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.

  Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, tercihen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.

  Yürüyüşler esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı. Çay kahve keyfi için:)
  Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz ayrıca meyve her zaman iyi gelir:)

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere MUTLAKA etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

  Keyfili etkinlikler dileriz

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu