Karia Yolu – Bozburun Yarımadası ve Bafa Gölü Yürüyüşleri – 6 / 13 Mayıs 2018

Daha önce Bozburun Yarımadası Orhaniye – Bozburun, Datça Yarımadası, Gökova Körfezi – Bodrum ve Dalyan etaplarında yürüdüğümüz 800 km’den oluşan Antik Karia yollarında, bu kez yine Bozburun Yarımadası’nda ama İçmeler – Turunç – Kumluköy – Bayır – Söğüt – Selimiye bölgelerinde yürüyüşler yapacağız. Kız Kumu Plajı ve zaman uygun olursa Turgut Şelalesi ise göreceğimiz güzellikler arasında.

Marmaris Bozburun Yarımadası’nın doyumsuz koylarında geçecek ve 4 gün sürecek yürüyüşlerimizden sonra Kapıkırı bölgesine yani Bafa Gölü kıyılarına geçeceğiz. Burada Bafa Gölü’nün muhteşem manzarası eşliğinde masalsı antik yollarda yürüyüşler yapacak ve Bafa Gölü’nde yüzeceğiz. Yürüyüşlerimizi Beşparmak Dağları zirvesiyle de taçlandırmayı planlıyoruz:)

6 Mayıs Pazar Marmaris İçmeler’de buluşacağız. Herkes toparlanana kadar yüzmek için yakınlardaki koylara gidebiliriz. Öğleden sonra yaklaşık 3 saatlik bir yürüyüşle Turunç Koyu’na ulaşacağız ve konaklayacağız. Turunç oldukça keyifli mekanlar barındıran ve yüzebileceğimiz sevimli bir koy.

Sonraki günlerde keyifli kahvaltılarımızdan sonra yola çıkacak ve günde ortalama 5-6 saatlik kolay-orta zorluktaki parkurlarda yürüyüşlerle ve yüzme molalarıyla bir sonraki konaklama yerine ulaşacağız.

Sırasıyla Turunç, Söğüt, Selimiye ve Kapıkırı (Bafa) konaklamayı planladığımız yerleşimler.

Yürüyüşler tamamen tercihe bağlı olacak, yürümek istemezseniz konaklayacağımız yere köy minibüsleriyle ulaşabileceksiniz. Fazla eşyalarımızı sonraki duraklarımıza gönderebilme ve böylece çok hafif çantalarla yürüme şansımız olacak. Ya da mesela 2 gün yürüyüp sonraki gün sahilde kitap okuyarak ve yüzerek geçirebilsiniz. Yani karar tamamen size ait ve esnek:)

Etkinliğin tamamına katılma şansınız ve vaktiniz yoksa daha kısa süreli de aramıza katılabilirsiniz. Bu konuda uygun planlama ve fiyat bilgisi vs. almak için bizimle iletişim kurunuz.

11 Mayıs Cuma kahvaltı sonrası uygun bir araçla yaklaşık 2.5 saatlik bir yolculuktan sonra öğlen saatlerinde Bafa Gölü kıyısındaki Masalsı Kapıkırı Köyü’ne ulaşacağız ve konaklama yerimize yerleştikten sonra oldukça etkileyici bir parkurda ve gölde yüzme molaları vererek gidiş dönüş 3-4 saat sürecek bir yürüyüş yapacağız.

12 Mayıs Cumartesi günü zirve için hazırız:)
Beşparmak dağlarının etkileyici zirvesinden nefes kesen Bafa Gölü manzarasını izleyebilmek için gidiş dönüş toplamda 6 saatlik bir aktivite bizleri bekliyor.

13 Mayıs Pazar günü, köy içindeki antik yapıları gezdikten sonra ayrılacağız. Uçakla dönecekler için en uygun havalimanı 1-1.5 saat uzaklıktaki Milas havalimanı olacaktır. Otobüs için de yine Milas uygun olur. Bizler aracımızla İzmir üzerinden İstanbul’a döneceğiz.

Fiyat: 1450 TL (10 kişi ve üzerinde katılım olursa, daha az sayıda katılımlarda %10 oranında artış olabilir)

Dahil olanlar:
7 gece keyifli pansiyon ve otellerde konaklama ve açık büfe kahvaltı (2 kişilik odalarda)
Tüm Rehberlikler
Kapsamlı Seyahat Sigortası
Tursab Acenta Giderleri

Dahil olmayanlar:
Ana ulaşımlar (İçmeler’de buluşmak için en uygun uçuş yeri Dalaman, uçakla dönecekler için Milas havalimanı uygun)
Ara ulaşımlar
Kahvaltı hariç diğer öğün yemekler ve yürüyüşlerdeki atıştırmalıklar
Ekstra diğer giderler

Fiyat: 1450 TL (10 kişi ve üzerinde katılım olursa, daha az sayıda katılımlarda %10 oranında artış olabilir)

 

Online katılım ve sorularınız için lütfen formu doldurunuz.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

KATILIM KOŞULLARI
Katılım esnasında etkinlik bedelinden düşülmek üzere 300 TL kapora talep edilecektir. Etkinliğin 15 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası Extway işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

 

Keyfili etkinlikler dileriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu