Uncategorized

Karadeniz Macerası (27 Temmuz – 3 Ağustos 8 gün 7 gece)

Efsane geri döndü, Karadeniz için aracımız yeniden yollarda olacak. İstanbul’dan yola çıkıp 7 gece 8 gün sürecek muhteşem bir etkinlik yapacağız.

Toplamda 5 gece çadır ve dönüşte 1 gün otelde konaklayacağız, böylece yol yorgunluğu doğadan alacağımız keyfin önüne geçemeyecek:)

İsteyenler çadır yerine içinde banyosu olan bungalovlar tercih edebilecekler. Bu durumda detaylar için bizimle iletişime geçmeniz gerekmekte.

Şahinkaya Kanyonu

Bu kez rotamıza Samsun’un doğal güzelliklerini de katıyoruz. Amazonların yaşadığı Terme, Vezirköprü, Şahinkaya Kanyonu ve Kunduz Yaylası göreceğimiz doğa harikalarından bazıları.

Çamlıhemşin Çat vadisine kampımızı kurup, Verçenik, Elevit, Gito, Ambarlı yaylalarında yürüyüşler yapacağız, buzul göllerinde yüzüp Karadeniz lezzetlerini tadacağız, bu kez horona biraz daha fazla mı zaman ayırsak?:)

İşte detaylar:

1. Gün 26 Temmuz Cuma geceden İstanbul’dan yola çıkıyoruz. Keyifli molalarla 27 Temmuz Cumartesi öğlene doğru Samsun Terme’ye ulaşacağız. Akşam saatlerine kadar biz deniz keyfi yapıp, Terme çayı ve göller bölgesinde Amazonların izini sürerken kaptanımız dinlenecek. Akşam saatlerinde Çamlıhemşin Çat Vadisi’ne ulaşmak üzere yola çıkacağız.

2. Gün 28 Temmuz Pazar sabah saatlerinde Çat Vadisi’nde kamp yapacağımız alana ulaşmış olacağız. Kampın kurulumu ve dinlenme. Öğleden sonra bölgede yapacağımız 2-3 saat sürecek keyifli bir yürüyüşle yavaş yavaş Karadeniz’e ısınalım:)

3. Gün 29 Temmuz Pazartesi uygun bir araçla Elevit Yaylası’na ulaşacağız, bugün rengarenk bir çiçek cümbüşünün içinde 4-5 saat sürecek bir doğa yürüyüşü bizleri bekliyor.

4. Gün 30 Temmuz Salı uygun bir araçla Verçenik Yaylası’na ulaşacağız. Bugün yine rengarenk bir çiçek cümbüşünün içinde, görkemli Verçenik Dağı’nın eteklerinde 5-6 saat sürecek bir doğa yürüyüşü ve buzul göllerinde yüzme molaları bizleri bekliyor.

5. Gün 31 Temmuz Çarşamba uygun bir araçla önce Gito Yaylası’na ulaşacak, Türkiye’nin en güzel 10 yaylası arasında gösterilen Gito’da uzun bir serbest zaman vereceğiz, sonra Ambarlı Yaylası’na araçla ulaşıp göllere doğru, gidiş dönüş toplamda yine 4-5 saat sürecek oldukça keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yüzme keyfi bugün de devam edecek.

6. Gün 1 Ağustos Perşembe kahvaltıdan sonra kampımızı toplayıp Samsun’a doğru hareket edeceğiz, yolda Karadeniz’de bir yüzme molamız olacak, acelemiz yok, nasıl olsa bu gece otelde konaklıyoruz:)

7. Gün 2 Ağustos Cuma, otelde alacağımız kahvaltı sonrasında aracımızla nefes kesen manzaralarıyla Şahinkayası Kanyonu’na gideceğiz, isteyenler kanyonda bir tekne gezisi yapabilecekler. Sonrasında hep birlikte Kunduz Yaylası’na ulaşıp bölgede keyif yürüyüşleri yapacağız. Kamp ve konaklama Kunduz Yaylası’nda.

8. Gün 3 Ağustos Cumartesi, kahvaltı sonrasında kampımızı toplayıp İstanbul için dönüş yolculuğumuza başlayacağız.

Etkinlik Fiyatı:
1450 TL TL (Rehberler hariç 20 kişi ve üzerinde katılımcı olursa)
1590 TL (Rehberler hariç 15-19 kişi katılımlarda)

Dahil olanlar:
29 Kişilik D2 Belgeli Lüks Turizm aracıyla ana ulaşım
5 Gece Çadır Konaklama için kamp yeri ücretleri
1 Gece Samsun’da 3 yıldız ya da muadili keyifli bir otelde konaklama ücreti (kahvaltı dahil)
Kapsamlı seyahat sigortası
A Sınıfı Tursab Acenta Giderleri
Tüm rehberlikler
Kamp malzemesi olmayanlar için elimizdeki malzemelerden başvuru sırasına göre yardımcı olacağız.
Her gece kamp ateşi

Dahil olmayanlar:
Tüm öğünler yemek (ortak alışveriş yapıp masrafı paylaşabiliriz ya da kamp yemeğinizi kendiniz yapabilirsiniz, kamp yapacağımız yerlerde Karadeniz mutfağından yemekler de bulunuyor)
Çat vadisinde kamp yapacağımız yerde çadır yerine bungalovda kalmak isterseniz bungalov ücreti.
Yaylalara ulaşmak için kullanacağımız minibüsler için masraf paylaşımı. (Yapacağımız aktiviteler tercihe bağlı olacağı için o gün minibüsü kimler kullanırsa onlar paylaşacak)
Diğer ekstra giderler

Kamp yerimizde her türlü lojistik imkan bulunmaktadır. Bakkal, restaurant, çeşme, çardaklar, tuvalet vs.

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ

26 Temmuz 2019 Cuma

21:00 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
21:15: Mecidiyeköy Simitsarayı önü, otobüs durakları
21:30 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
21:35 Göztepe Köprüsü
21:40 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız.

İLETİŞİM

E – posta: yolvemacera@gmail.com
Telefon Numaramız / WhatsApp: 0530 223 11 95

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Etkinliğe adınızı kesin olarak kaydetmeniz için bize e-mail veya telefon yolu ile ulaşmanız ve vereceğimiz ibana etkinlik ücretinin üçte birini (490 TL) kapora olarak yatırmanız gerekiyor. Herhangi bir nedenle etkinlik başlamasına 15 gün kalana kadar katılımınızı iptal etmeniz durumunda kaporanız iade edilecektir. 15 günden daha az kalan zaman içinde yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iadesi yapılmayacaktır.

Kapora haricinde kalan kısım için kredi kartıyla ödeme yapabileceksiniz. Bu konuda lütfen bizimle iletişim kurunuz.

ACENTA ve REHBERLER

Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm kapsamında yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR

  • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
  • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
  • Bu etkinlik için yüzme malzemelerinizi, güneş kremi ve gözlüğünüzü, şapkanızı almayı unutmayınız.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + 1 =

Başa dön tuşu