Karadağ’ın Kıyılarına Yolculuk (7 – 12 Ekim 2019)

Karadağ yani Montenegro Balkanlarda etkileyici doğası ile en sevdiğimiz ülkelerden birisi. Yakın zamanda AB üyesi olacak ve bizim için vizeli ülkeler arasına girecek bu topraklarda sizlerle bir kez daha yolculuk yapmak isteriz.

Etkinliğimiz 6 gün 5 gece, ülkede bizim daha evvelden deneyimlediğimiz ve olmazsa olmaz tüm görülmesi gereken yerlerini keşfetmenizi sağlayacak biçimde planlanmıştır.

Çok detaya girmeden kısaca bilgi verelim daha detaylı bilgi için 0530 223 1195 nolu telefondan bizi arayabilirsiniz.

1. Gün Pazartesi: İstanbul THY 08:00 uçağıyla Podgorica’ya uçuyoruz. Burada aracımıza atlayıp, büyüleyici Skadar Gölü (İşkodra Gölü) etrafından devam edecek ve orta çağdan kalan küçük yerleşimler ve manzara noktalarına şahit olacağımız bir yoldan Bar’a ulaşacağız.
Konaklama ve akşam yemeği Bar’da…

2. Gün Salı: Kahvaltı ve yüzme molasından sonra Osmanlı izlerini görebileceğimiz Stari Bar (Eski Bar) bölgesini ve kaleyi gezeceğiz, sonra Budva’ya doğru yolculuğumuz başlayacak. Kulaçlarınızı Adriyatik’e saklayın, etkileyici Sveti Stefan bölgesinde uzun bir yüzme molası bizleri bekliyor :).
Budva kalesini ve sur içini gezeceğiz, akşam yemeği romantik Budva sahilinde. Konaklama Budva’da.

3. Gün Çarşamba: Kahvaltı ve yüzme keyfinden sonra Kotor’a ulaşmak üzere yola çıkacağız ancak sizlere bugün yine harika sürprizlerimiz var. Bugün, hem Karadağ’ın eski görkemli başkenti, doğa içinde saklı bir cennet olan Çetince’yi keşfedeceğiz, hem de Lovcen Milli Park içinde 2-3 saat sürecek bir doğa yürüyüşü yapacağız. Konaklama Lovcen milli park içinde bir dağ otelinde.

4. Gün Perşembe: Lovcen Milli Parkından ayrılıp Kotor‘a muhteşem bir manzaradan ineceğiz. Kotor manzarasına doyacağımız kaleye çıkış ve sur içi gezinti bugün. Konaklama Kotor’da.

5. Gün Cuma: Deniz kenarında bir ortaçağ yerleşimi olan masalsı Perast’ta uzun bir mola vereceğiz ve sonra da daha önceki gezilerimizde gitmeye fırsat bulamadığımız Hersek bölgesine geçeceğiz. Burası Hırvatistan ve Bosna sınırı, yine Karadağ’ın Adriyatik kıyıları. Konaklama Kotor’da.

6. Gün Cumartesi: Kahvaltı sonrası Kotor’la vedalaşıyoruz.
Bu kez önceki gezilerimizde uğramadığımız Adriyatik kıyısındaki Tivat üzerinden Budva’ya ve oradan da başkent Podgorica’ya ulaşacağız. Uçağımız saat 20:05 THY İstanbul uçuşu.

Kısaca bilgiler bu şekilde, eğer siz de bu maceraya katılmak ve ülkenin güzelliklerine kendiniz tanık olmak isterseniz yolvemacera@gmail.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

ETKİNLİK BEDELİ

410 Euro
Minimum 8 kişi katılım olursa bu fiyat geçerli, daha az sayıda katılımlarda fiyat %10 oranında artış gösterebilir.

Etkinliğimiz 15 kişiyle sınırlıdır.

Fiyata Dahil Olanlar:
Açık büfe kahvaltı dahil 5 gece konaklama (2 kişilik odalarda 1 kişi fiyatı)
Rehberlikler
Karadağ içindeki tüm ulaşım giderleri
Seyahat Sigortası
Acenta Giderleri

Fiyata Dahil Olmayanlar:
Ana ulaşım (İstanbul – Podgorica – İstanbul)
Kahvaltı hariç öğünler ve ekstra diğer harcamalar
Müze Ören yeri giriş ücretleri

Konaklayacağımız mekanları şehir merkezlerinde tercih ediyoruz, bu nedenle kendi keyfine göre şehri dolaşıp merkeze çok yakın konaklama yerlerimize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Ya da hep birlikte de dolaşabiliriz elbette…

Kesin katılım için etkinlik ücretinin 1/3’lük kısmını (130 euro) kapora olarak göndermelisiniz. Tur başlamasından 1 ay öncesine kadar yapılan iptallerde gönderilen kapora miktarı kesintisiz iade edilecektir.

Uçak haricinde eğer zamanınız uygunsa Karadağ’a tren veya otobüs ile seyahat seçenelerini de araştırabilirsiniz, ancak bu durumda size önerimiz seyahat planınızı biraz daha esnek tutmaktır, yani bir gün erken Podgorica’da olacak biçimde planlama yapmak ve bir gün geç ayrılmak gibi.

Karadağ  henüz vize istememektedir, pasaportunuz ile yurt dışı çıkış vergisi(yaklaşık 15 lira) ödeyerek seyahat edebilirsiniz.

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Keyfili etkinlikler dileriz

Paylaşmak Güzeldir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir