Karacaköy – Yalıköy Doğa Yürüyüşü / 14 Ekim Pazar

Bu sefer Avrupa yakasında yaşayan arkadaşlara daha yakın bir şeyler yapalım istedik.

İstanbul’un en uç noktalarından biri olan Çatalca, mübadele zamanında Türklerin yerleştirildiği bir bölge. Çatalca ve köyleri, gezmeye başladığınızda sizi hayretlere düşürecek tarihi ve doğal güzelliğe sahip. Biz de tam bu civarlarda doğa yürüyüşü yapacağız.

Yürüyüşümüz, Karadeniz ve Marmara denizlerini birleştiren ve 50 km uzunluğuyla dünyanın en uzun savunma surları arasında gösterilen Anastasius surlarının Karadeniz’le birleştiği noktadan, Karacaköy yakınlarındaki Evcik plajından başlayacak ve şirin bir balıkçı köyü olan Yalıköy’de bitecek. Balıkçı köyü derken, bu kez yürüyüş bitiminde bira hamsi yapalım derim:)

Orman içi patikalar, traktör yolları ve plajlarda toplamda yaklaşık 15 km yürüyeceğiz.

Fiyat:

25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 90 TL
Daha az sayıda katılımlarda 110 TL (minimum 14 kişi )

(Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası + Acenta Giderleri)

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

İLETİŞİM: 0530 223 11 95

Aşağıdaki formu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçeceğiz.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Araç Hareket saatleri:

  07:00 Bostancı Kadıköy istikameti
  07:05 Göztepe Kadıköy istikameti,
  07:15 Kadıköy
  07:30 Mecidiyeköy
  07:45 Ömür

  Yol üstünde size uygun bir duraktan dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz planladığımız aktiviteleri yapma şansımız artacaktır:)

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlikler üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  ÖNEMLİ NOTLAR

  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

  Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
  Jean pantolon giymeyin. Tercihen, bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

  Yürüyüş esnasında min. 2 lt su bulundurmalısınız. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş (kuru incir, kuru üzüm vs.) alabilirsiniz.

  Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

  Keyfili etkinlikler dileriz

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu