Uncategorized

Kapadokya, Ihlara Vadisi Doğa Yürüyüşleri (10 – 12 Nisan 2020)

Güzel atlar diyarı Kapadokya – Ihlara bölgesinde dolu dolu 2 gece – 3 gün geçirmeye gidiyoruz bu kez…

9 Nisan Perşembe gecesi yola çıkıyoruz ve 10 Nisan Cuma sabah saatlerinde Kapadokya’dayız.

Açık büfe kahvaltı ve açık büfe akşam yemeği sunan ve tarihi bir taş mekan olan otelimize yerleşip dinlendikten sonra aracımızla tekrardan yola çıkıyoruz.

Göreme Açık Hava Müzesi ve kiliseleri, Selime Manastırı, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Zelve Açık Hava Müzesi, Ortahisar ve Uçhisar Kaleleri, Soğanlı Vadisi Kiliseleri görmek istediğimiz yerlerden bazıları.

Geçtiğimiz senelerde bölgede bir gece kaldığımız için çok yoruluyor ve bölgenin tadını çıkartmaya zamanımız kalmıyordu. Bu nedenle, etkinliğimizi bu sene iki gece konaklamalı olarak düşündük.

Bu sayede bölgeyi doyasıya keşfetme ve tadını çıkarma şansımız olacak, balonla Kapadokya’yı izlemek isteyenler için de bir fırsat.

Akşamları bölgenin birbirinden lezzetli şaraplarını tadabileceğimiz canlı müzik mekanlarına akalım mı ne dersiniz?:) ama önce çömlek atölyelerine uğrayıp üretim safhalarına eşlik edelim, kim bilir belki oradan alacağımız kendi bardak çömleğimizle içeriz şarabı:)

ıhlara vadisi

11 Nisan Cumartesi günü Ihlara vadisini boydan boya ve tadını çıkara yürüyeceğiz. Doğanın insanlara kucak açtığı, onları koruduğu, kolladığı ve insanların da doğayla uyumla yaşadıkları olağanüstü bir güzellik Ihlara. Parkur kolay ve oldukça keyifli.

12 Nisan Pazar günü günü uzun bir kahvaltı ve serbest zamanın ardından öğlen saatlerinde dönüş için yola çıkacağız.

Dönüş yolunda Tuz Gölü‘ne uğrayıp yine uzun bir fotoğraf molası vermemiz hoşunuza gider düşündük:)

Her anını hissederek yaşayacağımız ve muhtemelen bitmesini hiç istemeyeceğimiz, tarih ve doğanın iç içe geçtiği üç harika gün bizleri bekliyor. Şimdiden ajandalarınıza kaydedin.

FİYAT

1070 TL (minimum 14 katılımcı)

0- 6 yaş arası minik misafirlerimiz araçta koltuk işgal etmemek koşulu ile ücretsizdir.

Lise düzeyine kadar iki öğrencimize %50 indirim uygulanacaktır. Daha fazla sayıda öğrenci katılır ise bu indirim oranı bölüştürülecektir.

DAHİL OLANLAR
Tüm ulaşımlar
İki gece, kapalı havuzlu, saunalı taş otelde konaklama
İki sabah açık büfe kahvaltı
Tüm rehberlikler
Kapsamlı seyahat sigortası

HARİÇ OLANLAR

Kişisel harcamalar
Öğlen yemekleri
Müze girişleri( Müze kartlarınızı yanınızda getirmeyi unutmayınız)

Telefon numaramız: 0530 2231195

E-mail: yolvemacera@gmail.com

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Etkinliğimiz İstanbul çıkışlıdır, diğer illerden katılmayı düşünen arkadaşlarımız yol üzerinde uygun bir yerden aracımıza dahil olabilirler, bu durumda fiyatlandırmada bir değişiklik maalesef olamamaktadır. Kendi imkanlarınızla bölgeye gelip gitmeniz durumunda fiyatlandırmada % 15 indirim yapılacaktır.

Durak ve hareket saatleri katılımcı listesi netleştikten sonra bildirilecektir.

Etkinliklerimizi A Sınıfı 5910 belge numaralı Extway Seyahat Acentası yapmaktadır.

D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Katılım esnasında etkinlik bedeline karşılık 300 TL kapora talep edilecektir. Etkinliğin 14 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir. Öncesindeki iptallerde kaporanız aynen iade edilecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgeli, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + eighteen =

Başa dön tuşu