Uncategorized

Kanlıçay Şelaleleri Doğa Yürüyüşü – 6 Eylül Pazar

Kanlıçay, Sakarya’nın Karapürçek ilçesine bağlı bir köy. Köye adını veren Kanlıçay, içinde birçok şelale barındıran ve kanyon içinden akan bir dere.

Biz de sıcak havaların etkisini iyice artırdığı bu günlerde Kanlıçay Kanyonu içinde, ormanın gölgesinde, dere boyunca bir yürüyüş yapacağız. Karşılaşacağımız her şelalede serinleyeceğimiz bu etkinlikte ne kadar ilerleyeceğimize yürüyüş esnasında ve koşullara göre birlikte karar veririz.

Gidiş dönüş toplamda 6-7 saatlik bir doğa aktivitesi, kolay orta zorlukta olacak. Zaman zaman yardımlaşarak geçişler yapacağız. Yani hem doğaya ve hem de sportif olarak doyacağımız bir gün bizleri bekliyor:)

Sabah kahvaltımızı evden getirdiğimiz malzemelerle ya da oradaki imkanlarla Sapanca Gölü kenarında harika bir mola yerinde yapacağız. Öğlen dere içinde yine evden getirdiğimiz sandviç tarzı yiyeceklerle (parkura girmeden önce bakkal alışverişi için mola vereceğiz).
Derede demleme çay yapacağız, belki küçük bir çoban ateşi bile yakarız:)

FİYAT
Rehberler hariç 14 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 150 TL
Daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Etkinliğimiz katılım sayısına bağlı olarak 19 kişilik veya 30 kişilik lüks turizm aracımızda 15 katılımcı ile sınırlı olacaktır, akraba katılımları olursa yan yana oturmak mümkün olabilecektir, bu durumda da maksimum katılımı 20 kişi ile sınırlandıracağız.

Dahil olanlar: Ulaşım ve Rehberlik

Katılım esnasında kapora talep edilecektir (80 TL)

Etkinliğimizi sosyal medyadan incelemek için:

https://www.facebook.com/events/663761707566223/

ARAÇ HAREKET YER VE SAATLERİ:

6 Eylül Pazar

  • 06:45 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
  • 06:55: Mecidiyeköy Simitsarayı önü, otobüs durakları
  • 07:10 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
  • 07:15 Göztepe Köprüsü
  • 07:20 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız.

Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz (gelmelisiniz:)) doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

İLETİŞİM

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, TC numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı lütfen bize iletin.

Mail: yolvemacera@gmail.com

Telefon/WhatsApp: 0530 223 11 95

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı Extway seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, yürüyüş botu giymenizi öneririz. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş, sandviç ve kendinize yetecek kadar meyve almalısınız.

Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz

Keyifli etkinlikler dileriz.

YolveMacera

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − 5 =

Başa dön tuşu