Uncategorized

Kaçkar Zirve ve Barhal Vadisi Yayla Yürüyüşleri (8 – 13 Ağustos 2020)

Bu etkinliği korona öncesinde planlamıştık, şimdi korona koşullarına göre yeniden düzenleyip dikkatinize sunuyoruz.

Katılım sayısını 8 kişi ile sınırlandırıyoruz. Kamp yükü taşımayacağız, günübirlik hafif çantalarımızla yürüyüşlerimizi yapacağız. Etkinlik boyunca 3 gece pansiyonlarda ve 2 gece bizim için kurulmuş hazır çadırlarda konaklayacağız.

İşte detaylar…

Bu kez rotamız Kaçkar Dağlarının en yüksek noktası olan Büyük Kaçkar Zirve (3932 m) ve yine Kaçkar Zirve Silsilesi’nin önemli zirvelerinden biri olan Altıparmak Dağlarının eteklerindeki Barhal Vadisi.

Başlarken önemli not: İki etaplı olan bu etkinliğe herkes katılabilir ve günübirlik doğa yürüyüşleri yapmış olan herkes birinci etapta ana kampa kadar gelebilir, ancak ana kamptan zirve yürüyüşüne gelecek olanların kondisyonlu olmaları beklenmektedir.

Bu nedenle imkanı olanların bizimle günübirlik bir etkinlikte tanışmaları sağlıklı olacaktır. İkinci etap olan Barhal Vadisi Yayla Yürüyüşleri ise uygun malzemesi olan herkesin katılımına uygundur.

barhal
Görsel Kaynak: https://meren.org/blog/2009/07/barhalda-7-gun/

Etkinlik Detayları

8 Ağustos Cumartesi sabah saatlerinde (öğlene kadar olabilecek en erken saatlerde) Trabzon’da buluşup Artvin Yusufeli Yaylalar Köyü’ne ulaşacağız ve pansiyonda konaklayacağız.

9 Ağustos Pazar Dilberdüzü kamp alanına harika bir vadiden yürüyüş yapıp çadırlara yerleşeceğiz ve zirve için hazırlıklarımızı tamamlayacağız. Kamp çevresinde kısa yürüyüşler yapabiliriz.

10 Ağustos Pazartesi Hazırsanız ve HAVA KOŞULLARI UYGUNSA bu gece zirve için şansımızı deneme vaktidir :)

Zirve dönüşü Büyük Deniz Gölü’nün soğuk suları bizi bekliyor. Zirve yürüyüşüne katılmayanlar, bir rehberimiz eşliğinde ertesi gün zirve ekibiyle göl kenarında buluşacaklar. Yüzdükten sonra hep birlikte kampa ineceğiz.

11 Ağustos Salı sabah yola çıkıp önce Olgunlar’a ve Yaylalar Köyü’ne ulaşacağız. Araçla Yusufeli istikametinde yol alıp Barhal Köyü’ne geçeceğiz. Tarihi Gürcü manastırları ve Çoruh Nehri’nin ana kollarından biri olan Barhal Çayı yakınlarında yer alan pansiyonumuza yerleşip çevre gezileri yapacağız.

12 Ağustos Çarşamba, Barhal Vadisi boyunca Altıparmak Dağlarını yakından görebileceğimiz noktalara kadar ve buzul gölleri içeren bir parkurda Doğa Yürüyüşü yapacağız ve akşam konaklama yine aynı pansiyonda.

13 Ağustos Perşembe, keyifli bir kahvaltının ardından uzun bir serbest zaman sonrasında Yusufeli üzerinden ve Tortum Şelalesi’ni de görebileceğimiz etkileyici bir güzergahtan Erzurum’a ulaşmak üzere yola çıkacağız.

Perşembe Erzurum’dan uçakla dönecekler akşam geç saatlere biletlerini almalılar.

Etkinlik Fiyatı:

Rehberler hariç 8 kişi katılımcı olursa 1870 TL
8 kişiden az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.
Etkinliğimiz 8 katılımcı ile sınırlıdır.

Fiyata Dahil Olanlar:

Rehberlik
1 Gece Yaylalar Köyü ve 2 gece Barhal Köyü’nde olmak üzere 3 gece Pansiyon konaklama
(açık büfe kahvaltı dahil, 2 kişilik odalarda 1 kişi fiyatı)
2 gece kamp konaklama, çadır, mat, uyku tulumu, kamp yerinde 2 kahvaltı ve 2 akşam yemeği, zirve için sandviç, meyve, çay.
Kapsamlı Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

Tüm ana ulaşım ve ara ulaşımlar.
Ara ulaşımlar katılımcı sayısına bağlı olarak belirlenecek ve masraf paylaşımı esas alınacaktır, duruma göre toplu taşıma alternatifleri de değerlendirilecektir (kişi başı 200 – 350 TL).
Dahil olarak yazılan öğünler hariç yemekler ve ekstra diğer harcamalar.

Ulaşım:

Ana ulaşım, 8 Ağustos Cumartesi öğlene kadar Trabzon’da buluşma ve 13 Ağustos Perşembe akşam Erzurum’dan (tercihen 20:00 ve sonrası) ayrılma şeklinde olacak. Etkinlik güzergahına ve zamanınıza uygun olarak kendi seçeneğinizi de oluşturabilirsiniz.

Kesin katılım için etkinlik ücretinin 1/3’lük kısmını kapora olarak göndermelisiniz.

Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilir ve WhatsApp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Etkinliklerimiz A Sınıfı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Zaman yaklaştıkça başka detaylar da eklenecektir, siz şimdilik ajandalarınıza not edip kondisyon yapmaya başlayın:)

ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL BİLGİLENDİRME

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
Jean pantolon giymeyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyfili etkinlikler dileriz

Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentası Belge No: 5910

Başa dön tuşu