Kaçkar Zirve ve Barhal Vadisi Yayla Yürüyüşleri 24 – 29 Ağustos

Bu kez rotamız Kaçkar Dağlarının en yüksek noktası olan Büyük Kaçkar Zirve (3932 m) ve yine Kaçkar Zirve Silsilesi’nin önemli zirvelerinden biri olan Altıparmak Dağlarının eteklerindeki Barhal Vadisi.

Başlarken önemli not: İki etaplı olan bu etkinliğe herkes katılabilir ve günübirlik doğa yürüyüşleri yapmış olan herkes birinci etapta ana kampa kadar gelebilir, ancak ana kamptan zirve yürüyüşüne gelecek olanların kondisyonlu olmaları beklenmektedir. Bu nedenle imkanı olanların bizimle günübirlik bir etkinlikte tanışmaları sağlıklı olacaktır.

İkinci etap olan Barhal Vadisi Yayla Yürüyüşleri ise uygun malzemesi olan herkesin katılımına uygundur (bot, çift baton, sırt çantası).

Görsel Kaynak: https://meren.org/blog/2009/07/barhalda-7-gun/

İşte detaylar:)

24 Ağustos Cumartesi sabah saatlerinde (öğlene kadar olabilecek en erken saatlerde) Trabzon’da buluşup Artvin Yusufeli Yaylalar Köyü’ne ulaşacağız ve pansiyonda konaklayacağız.

25 Ağustos Pazar günü Dilberdüzü kamp alanına harika bir vadiden yürüyüş yapıp çadırlara yerleşeceğiz ve zirve için hazırlıklarımızı tamamlayacağız. Kamp çevresinde kısa yürüyüşler yapabiliriz.

26 Ağustos Pazartesi Hazırsanız bu gece zirve için şansımızı deneme vaktidir 🙂

Zirve dönüşü Büyük Deniz Gölü’nün soğuk suları bizi bekliyor. Zirve yürüyüşüne katılmayanlar, bir rehberimiz eşliğinde ertesi gün zirve ekibiyle göl kenarında buluşacaklar. Yüzdükten sonra hep birlikte kampa ineceğiz.

27 Ağustos Salı sabah yola çıkıp önce Olgunlar’a ve Yaylalar Köyü’ne ulaşacağız. Araçla Yusufeli istikametinde yol alıp Barhal Köyü’ne geçeceğiz.

Tarihi Gürcü manastırları ve Çoruh Nehri’nin ana kollarından biri olan Barhal Çayı yakınlarında yer alan pansiyonumuza yerleşip çevre gezileri yapacağız.

28 Ağustos Çarşamba, Barhal Vadisi boyunca Altıparmak Dağlarını yakından görebileceğimiz noktalara kadar ve buzul gölleri içeren bir parkurda doğa yürüyüşü yapacağız ve akşam konaklama yine aynı pansiyonda.

29 Ağustos Perşembe, keyifli bir kahvaltının ardından uzun bir serbest zaman sonrasında Yusufeli üzerinden ve Tortum Şelalesi’ni de görebileceğimiz etkileyici bir güzergahtan Erzurum’a ulaşmak üzere yola çıkacağız.

Perşembe Erzurum’dan uçakla dönecekler akşam geç saatlere biletlerini almalılar.

Etkinlik Fiyatı:

Rehberler hariç 10 kişi üzerinde katılımcı olursa 1270 TL
10 kişi ve daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.
Etkinliğimiz 14 katılımcı ile sınırlıdır.

Fiyata Dahil Olanlar:

Rehberlik
1 Gece Yaylalar Köyü ve 2 gece Barhal Köyü’nde olmak üzere 3 gece Pansiyon konaklama
(açık büfe kahvaltı dahil, 2 kişilik odalarda 1 kişi fiyatı)
2 gece kamp konaklama, çadır, mat, uyku tulumu, kamp yerinde 2 kahvaltı ve 2 akşam yemeği, zirve için sandviç, meyve, çay.
Kapsamlı Seyahat Sigortası
Tursab Acenta Giderleri

Fiyata Dahil Olmayanlar:
Tüm ana ulaşım ve ara ulaşımlar.
Ara ulaşımlar katılımcı sayısına bağlı olarak belirlenecek ve masraf paylaşımı esas alınacaktır, duruma göre toplu taşıma alternatifleri de değerlendirilecektir (150 – 250 TL).
Dahil olarak yazılan öğünler hariç yemekler ve ekstra diğer harcamalar.

Ana ulaşım, 24 Ağustos Cumartesi öğlene kadar Trabzon’da buluşma ve 29 Ağustos Perşembe akşam Erzurum’dan ayrılma şeklinde olacak. Etkinlik güzergahına ve zamanınıza uygun olarak kendi seçeneğinizi de oluşturabilirsiniz.

Kesin katılım için etkinlik ücretinin 1/3’lük kısmını kapora olarak göndermelisiniz.

Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilir ve WhatsApp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Etkinliğimizi sosyal medya üzerinden görüntülemek için: https://www.facebook.com/events/2306672236246455/

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  Zaman yaklaştıkça başka detaylar da eklenecektir, siz şimdilik ajandalarınıza not edip kondisyon yapmaya başlayın:)

  ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL BİLGİLENDİRME

  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

  Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
  Jean pantolon giymeyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

  Yürüyüş esnasında min. 2 lt su bulundurmalısınız. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş (kuru incir, kuru üzüm vs.) alabilirsiniz.

  Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

  Keyfili etkinlikler dileriz

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu