İzmir’in Köyleri ve Antik Kentleri 2 ( Selçuk – Efes – Şirince) – 3 / 4 Kasım

İzmir’in köyleri ve görkemli antik kentlerini dolaşacağımız etkinliklerimizin ikincisi Selçuk, Efes ve Şirince’yi kapsayacak. Konaklama Kuşadası denize sıfır harika bir otelde.

2 Kasım Cuma gecesi İstanbul’dan otobüsümüz ile yola çıkacağız ve sabah saatlerinde, tarihi evleri ve meyve şaraplarıyla ünlü Şirince Köyü’ndeyiz. Köyü bir uçtan bir uca gezdikten sonra, Avrupa’nın en önemli ve en zengin müzesi durumunda olan Selçuk-Efes Müzesi‘ne geçiyoruz. Efes ve yakın çevresinde bulunan önemli eserleri gördükten Kuşadası’nda bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Şirince

4 Kasım Pazar, Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra, Meryem Ana Kilisesi ve Evi’ni ziyaret edip Efes Antik Kenti’ne  iniyoruz. Antik dünyanın en önemli merkezlerinden biri olan, İ.Ö. 4.bine dek giden tarihi boyunca uygarlık, bilim, kültür ve sanat alanlarında her zaman önemli rol oynamış Efes Antik Kenti’ni baştan sona geziyoruz. Devamında dönüş için yola çıkıyoruz. Akşam saat 22:00 civarında İstanbul’a geri dönmeyi planlıyoruz.

Deniz kıyafetleriniz yanınızda olmalı, antik kentleri ve Şirince sokaklarını dolaşırken spor kıyafetler giyinmenizi öneririz:) Bölgeyi özgürce gezip fotoğraf avlamak için bolca serbest zamanınız olacak ve birlikte tarih sohbetleri yapacağız.

ETKİNLİK ÜCRETİ

25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 470 TL
25 kişi ve altında katılımcı olursa 550 TL (Minimum 14 Katılımcı)
Tek kişi konaklama halinde +70 TL (uygun yer varsa)

FİYATA DAHİL OLANLAR

Cumartesi akşam Kuşadası’nda denize sıfır, havuzlu bir otelde 2 kişilik ferah odalarda konaklama

Cumartesi açık büfe akşam yemeği + Pazar açık büfe kahvaltı

D2 belgeli lüks turizm araçlarıyla ulaşım

Rehberlikler

Tursab acenta giderleri + Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Müze giriş ücretleri(Müze Kart ya da İş Bankası Kredi Kartı olanlara ücretsiz)

Dahil olan öğünler hariç yemekler ve ekstra harcamalar

2 kişilik %50 indirimli öğrenci (Lise düzeyine kadar) kontenjanımız elbette bu etkinlik için de geçerli:)

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin en az yarısı kapora talep edilecektir(250 TL). Etkinliğin 1 hafta öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ 

Kadıköy Evlendirme Dairesi Karşısı 22:30
Göztepe Köprüsü 22:40
Bostancı Köprüsü 22:45
E5 boyunca devam edip, Eskihisar’dan feribota bineceğiz.

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahil olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz planladığımız aktiviteleri yapma şansımız artacaktır:)

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyfili etkinlikler dileriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu