İğneada Longoz Ormanları Doğa Yürüyüşü 16 Eylül Pazar

Bu kez rotamız bir yeryüzü cenneti olan İğneada. Günler kısalmadan, bu doğa harikası bölgeye bir kere daha gidelim istedik.

Önce biraz rota hakkında bilgi verelim.

Karadeniz kıyısında Türkiye-Bulgaristan sınırında yer alan İğneada Longozu, mevsimsel su basar ormanları, bataklıkları, tatlı ve tuzlu su gölleri ve kıyı kumullarını bir arada bulunduran ender ekosistemlerden biridir. Güneyinde ve batısında Istıranca (Yıldız) Dağları bulunmaktadır.

Tam da bu doğa harikası bölgede orman içi patikalar, traktör yolları, dönem dönem yumuşacık kumların üstünde yürünecek dere içi yollarda ve finalinde kumsalda devam edecek olan, zaman zaman göllerle kesişen ve yaklaşık 4 saat sürecek 13-14 km oldukça keyifli kolay – orta zorlukta bir doğa yürüyüşü yapacağız.

Kumsalda devam edecek yürüyüş esnasında dilediğimizce kendimizi Karadeniz’in serin sularına bırakacağız:)

İğneada merkezde vereceğimiz yemek molasından sonra dönüş yoluna geçeceğiz. Akşam 22:00 civarında İstanbul’da olmayı planlıyoruz.

Kahvaltı evden getireceğimiz malzemelerle Saray’da oldukça keyifli bir çay bahçesinde. Çay bahçesinin yakınlarında bakkal, fırın, börekçi, çorbacı da var:)

FİYAT: 

25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 110 TL
25 kişi altında katılımcı olursa (minimum 14 katılımcı) 130 TL

Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası ve tabii doğada sıcak çay keyfi

2 kişilik %50 indirimli öğrenci (Lise düzeyine kadar) kontenjanımız bu etkinlik için de geçerli:)

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

İLETİŞİM: 0530 223 11 95 

Aşağıdaki formu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçeceğiz.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

ARAÇ HAREKET YER VE SAATLERİ: 

07:00 Bostancı Köprüsü Kadıköy istikameti
07:05 Göztepe Köprüsü Kadıköy istikameti,
07:15 Kadıköy
07:30 Mecidiyeköy
07:45 Ömür
08:15 Beylikdüzü

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz planladığımız aktiviteleri yapma şansımız artacaktır:)

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında 60 tl kapora talep edilecektir. Adınız listemize kapora gönderiminden sonra eklenecektir. Etkinlik tarihinden 2 gün öncesinde kadar yapılan iptallerde kaporanız iade edilecektir. Ödeme yaptıktan sonra lütfen dekontu bize yollamayı unutmayınız.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlikler üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR
• Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
• Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Tercihen, bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
• Yürüyüş esnasında min. 1 lt su bulundurmalısınız. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş (kuru incir, kuru üzüm vs.) alabilirsiniz.
• Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
• Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

ACENTA VE ULAŞIM
Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm güvencesiyle yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.
Keyfili etkinlikler dileriz

Bunlara da Göz Atın

Çölleşmeye Karşı Büyük Yeşil Duvar Projesi

Büyük Yeşil Duvar, Afrika’nın bir ucundan diğerine uzanarak çölün güneye doğru ilerleyişini durduracak geniş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir