Uncategorized

İğneada Beğendik Köyü Deniz Kampı / Dupnisa Mağarası Gezisi 17-18 Ağustos

Beğendik Köyü, İğneada yakınlarında, Türkiye – Bulgaristan sınırında, şimdilik sessiz sakin doğa harikası bir yer.

Önümüzde uzanan Karadeniz, hemen yanıbaşımızda Bulgaristan’ın Rezovo Köyü ve anlam veremediğimiz sınır hatları ve arkamızda uzanan Istranca Ormanları’nın denizle buluştuğu noktada kampımızı kuracağız.

Kamp yerine yakın salaş yeme-içme mekanları, su ve tuvalet imkanları var. İhtiyaç halinde aracımızla 2 km uzaktaki köye gidip alışveriş de yapabiliriz.

17 Ağustos Cumartesi sabah erkenden yola çıkıp kahvaltı ve çay molalarıyla önce Demirköy Fatih Dökümhanesi’ni ziyaret edeceğiz.

Burası Bizans döneminde kullanılmaya başlanan ve Fatih döneminde ilk savunma sanayi fabrikası olarak kabul edilen dökümhaneye dönüştürülen bir alan. Bu fabrikada dökülen toplar İstanbul Fethi’nde kullanılmış. Restorasyon çalışmaları devam ediyor.

Sonrasında İğneada merkezde, lezzetli sulu yemek yapan bir lokantada yemek ve alışveriş molası ve ardından İğneada Burnu’nda yer alan Limanköy’de tarihi deniz fenerinde fotoğraf arası vereceğiz ve nihayet kamp yerimizdeyiz.

Deniz, kamp yerimizin hemen altında, manzara harika.

Akşam pırıl pırıl bir gökyüzünün altında kamp ateşi ve müzik olmazsa olmaz tabii.

18 Ağustos Pazar öğlene kadar serbest zaman.

Kampımızı toplayıp İstanbul’a dönmek üzere yola koyulacağız ancak Demirköy yakınlarında yer alan etkileyici Dupnisa Mağarası’nı gezmeden dönmek olmaz diye düşündük, umarız bu fikrimize katılıyorsunuzdur:)

Akşam 22:00-23:00 civarında İstanbul’da olmayı planlıyoruz.

Fiyat:

Rehberler hariç 25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 220 TL
Daha az sayıda katılımlarda 260 TL (minimum 14 kişi)

Lise düzeyine kadar öğrenciler için 2 kişilik %50 indirim kontenjanımız bu etkinlikte de geçerli. Daha fazla sayıda öğrenci katılımı olursa bu indirim paylaştırılacaktır. (Mesela 3 öğrenci olursa indirim %33, 4 öğrenci olursa %25 gibi)

Fiyata Dahil Olanlar

Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası + Acenta Giderleri
Kamp malzemesi olmayanlara, kesin katılım sıralamasına göre elimizdeki kamp malzemelerinden temin edeceğiz.

Fiyata Dahil Olmayanlar

Tüm yeme içme masrafları (evden de bir şeyler hazırlayıp getirebilirsiniz, sıcak suyumuz hep olacak)
Dökümhane ve Dupnisa Mağarası giriş ücretleri (5-10 TL)

Araç Hareket Yer ve Saatleri

07:00 Bostancı Köprüsü Kadıköy istikameti
07:05 Göztepe Köprüsü Kadıköy istikameti,
07:15 Kadıköy Karafırın önü
07:30 Mecidiyeköy Trump Tower önü
07:40 Ömür E5 durak
08:00 Beylikdüzü

Yol üstünde size uygun bir duraktan aracımıza dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz planladığımız aktiviteleri yapma şansımız artacaktır:)

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, TC numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@yolvemacera.com adreslerinden birine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan bizi arayabilir ve WhatsApp iletişimi kurabilirsiniz.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı Extway seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin üçte biri (80 TL) talep edilecektir. Etkinliğin 2 gün öncesinden itibaren ( Perşembe akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir. Etkinlik sabahı HERHANGİ BİR NEDENLE etkinliğe katılamayan arkadaşlardan etkinlik bedelinin tamamı talep edilecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlikler üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL BİLGİLENDİRME

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyfili etkinlikler dileriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven + thirteen =

Başa dön tuşu