Uncategorized

Hera Yaylası – Pürenli – Balıklı Yaylası Geçişi, 20 Eylül 2020

Kış bastırmadan yönümüzü yine Düzce‘nin muhteşem bir bölgesine, en sevdiğimiz Sonbahar parkurlarımızdan birine çeviriyoruz. Bu kez zihnimize ve fotoğraf karelerine kazıyacağımız doğa harikaları Efteni Gölü, Güzeldere Şelalesi ve masalsı bir bölgede kurulu olan Hera, Pürenli ve Balıklı Yaylaları.

Efteni Gölü
Efteni Gölü

Efteni Gölü ve Güzeldere Şelalesi’nde fotoğraf ve çay molaları verdikten sonra aracımızla yaylalara ulaşmak üzere yola çıkacağız.

Uygun bir noktada aracımızdan inip muhteşem orman için patikalar ve orman yollarından, toplamda yaklaşık 5 saat sürecek kolay orta zorlukta bir doğa yürüyüşü yapacağız ve Hera, Pürenli ve Balıklı yaylalarında uzun molalar vereceğiz.

Yürümek istemeyenler aracımızla önce Pürenli Yaylası’na ve sonra da Balıklı Yaylası’na geçip dilediğince kısa gezintiler ve fotoğraf keyfi yapabilecekler. Ya da mesela Pürenli Yaylası’na kadar olan etabı yürüyüp sonraki yaylaya aracımızla geçebilecekler vs.

Yani bu etkinlik herkese göre:)

Güzeldere Şelalesi’nde köylülerin ürettiği ürünlerden satın alabileceksiniz. Ayrıca yemyeşil, düz çimenlik alanlarda voleybol oynama şansımız olacak:)

FİYAT

Rehberler hariç 14 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 160 TL
Daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Etkinliğimiz katılım sayısına bağlı olarak 19 kişilik veya 30 kişilik lüks turizm aracımızda 15 katılımcı ile sınırlı olacaktır, akraba katılımları olursa yan yana oturmak mümkün olabilecektir, bu durumda da maksimum katılımı 20 kişi ile sınırlandıracağız.

Dahil Olanlar

Ulaşım + Rehberlik + Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Giriş Ücreti + Doğada sıcak çay keyfi

İLETİŞİM

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, TC numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ

  • 06:45 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
  • 06:55 Mecidiyeköy otobüs durakları köprü istikameti
  • 07:00 Kadıköy Evlendirme Karafırın önü
  • 07:05 Göztepe Köprüsü E5 Gebze istikametindeki durak
  • 07:08 Kozyatağı E5 Gebze istikametindeki durak
  • 07:10 Bostancı Köprüsü E5 Gebze istikametindeki durak

E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız. Yol üstünde size uygun bir duraktan aracımıza dahil olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz, planladığımız aktiviteleri yapma şansımız ve doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

Etkinliğimizi sosyal medya üzerinden incelemek isterseniz: https://www.facebook.com/events/1023590951322874/

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü deneyimli kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Doğa rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikası olan deneyimli ve profesyonel dağcılardır.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin yarısı kapora talep edilecektir.

ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

  • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
  • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Rehberlerimiz, gerekli gördükleri takdirde etkinliğin tamamı üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − fourteen =

Başa dön tuşu